یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

ائتلاف سعودی، ۷ کشتی حامل مشتقات نفتی برای یمن را توقیف کرد

ائتلاف سعودی برای تنگ‌تر کردن عرصه بر مردم یمن همچنان هفت کشتی حامل ده‌ها هزار تن بنزین و گازوئیل را در توقیف نگه داشته است.

یمن

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، شرکت نفت یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی همچنان هفت کشتی حامل مشتقات نفتی را در توقیف نگه داشته و این کشتی‌ها حامل ۱۸۰ هزار تن بنزین و گازوئیل هستند.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، در بیانیه شرکت نفت یمن آمده، ائتلاف متجاوز با ادامه سیاست توقیف کشتی‌های نفتی، دنبال تنگ‌تر کردن عرصه بر غیرنظامیان و افزایش رنج آنهاست.

در ادامه این بیانیه تأکید شده، کشتی‌ها مذکور در حالی در توقیف نگه داشته شده‌اند که مجوزهای لازم برای ورود به بندر «الحدیده» را کسب کرده‌اند.

بنا به این گزارش، این هفت کشتی حامل ۵۸,۴۳۵ تن بنزین و ۱۲۷,۹۹۶ تن گازوئیل هستند.

عربستان سعودی پنج سال است که با تشکیل ائتلافی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی ضمن حملات گسترده هوایی به شهرهای مختلف یمن، از رسیدن مواد غذایی، دارویی و سایر نیازهای مردم به شهرهای مختلف این کشور جلوگیری می‌کند. 

تاکنون بارها، ائتلاف سعودی، کشتی‌های حامل مشتقات نفتی را در دریا متوقف کرده و مانع ادامه راه آنان برای تخلیه فرآورده‌های نفتی در بندر الحدیده شده است، این در حالی است که این اقدام کاملا مخالف  قوانین، توافقنامه ها و مقررات بین المللی و اصول انسانی است.

مهرماه امسال «یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن  اعلام کرد، در صورتی که ائتلاف متجاوز به ممانعت از ورود کشتی‌های حامل سوخت به یمن ادامه دهد ۹۰۳ مرکز پزشکی خصوصی با فاجعه بهداشتی روبرو خواهند شد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/

نظر شما