منابع خبری از واکنش رسمی حکومت سعودی به اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدشان خبر دادند.

واکنش عربستان به ترور سپهبد شهید سلیمانی: در وضعیت بسیاری خطرناکی به سر می‌بریم

به گزارش قدس آنلاین، «فرحان فیصل» وزیر خارجه سعودی امروز دوشنبه اظهار داشت در وضعیت بسیاری خطرناکی به سر می‌بریم و باید در خصوص خطرات نه تنها برای منطقه بلکه برای امنیت جهانی برحذر باشیم. وی مدعی شد که کشورش دوست ندارد شاهد تشدید تنش در منطقه در این شرایط بسیار خطرناک باشد.

فیصل ابراز امیدواری کرده است که تمام طرف‌ها در مسیر برداشتن گام‌ها و اقدامات لازم برای جلوگیری از تنش بیشتر و هر گونه اقدام تحریک آمیز به گفته خود حرکت کنند.

این اولین واکنش رسمی رژیم سعودی دنباله‌روی همیشگی و بی‌چون و چرای آمریکا و سیاست‌های ویرانگر و خصمانه‌اش علیه کشورهای مستقل به ویژه جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود. حکومت سعودی همواره از هر اقدام جنایتکارانه و تروریستی آمریکا حمایت کرده است.

بامداد جمعه سیزدهم دی سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و برخی از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در نشست مهم روز یکشنبه پانزدهم دی ماه پارلمان عراق که با مصوبه ملزم شدن دولت به بیرون راندن نظامیان آمریکایی پایان یافت، در اشاره به جنایت آمریکا در ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی و محکومیت این جنایت گفته بود که قرار بود شهید سلیمانی در سفر به بغداد با او دیدار کرده و پاسخ ایران به پیامی از حکومت سعودی را تحویل دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.