سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان:

کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم باید مورد پیگیری جدی دستگاه ها قرار گیرد

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان

همدان- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت : کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم باید مورد پیگیری جدی دستگاه ها قرار گیرد.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان، مهدی الماسی در نشست مدیران و کارشناسان عضو کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارزاظهار کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم پیشگیری از قاچاق معکوس کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم باید مورد پیگیری جدی دستگاه ها قرار گیرد.

الماسی افزود: مستندا به بند ب ماده ۱ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی از طریق گرانفروشی کلان ارزاق یا سایر نیازمندیهای عمومی و احتکار عمده ارزاق یا نیازمندی‌های مزبور و پیش خرید فراوان تولیدات کشاورزی و سیار تولیدات مورد نیاز عامه و امثال آنها به منظور ایجاد انحصار یا کمبود در عرضه آنها جرم است و مرتکبین به مجازات مقرر قانونی محکوم خواهند شد.

وی بر نقش مدیران دستگاه‌های متولی تنظیم بازار بیان کرد: مدیران دستگاه ها  ضمن نظارت بر امر توزیع و عرضه مایحتاج عمومی مردم نسبت به معرفی محتکرین به مراجع قضائی اقدام نمایند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت: امر نظارت بر نحوه توزیع و بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی باید نظامند گردیده و ضمن تشدید بازرسی‌ها زمینه ارتکاب اعمال مجرمانه از مجرمین سلب کرد.

   وی درپایان بیان کرد: باید در عرضه ارزاقی همچون برنج، گوشت، قند و شکر و سایر ارزاق و مایحتاج ضروری مردم دقت عمل و نظارت بیشتری اعمال کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.