چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

نقشه مجرمانه راننده تریلی برای تاراج سرمایه ملی، نگرفت

قاچاق گازوئیل در بار کلوچه!

عقیل رحمانی

قاچاق

 با هوشیاری تیم‌های معاونت عملیات ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت مسلم(ع)، ۵هزار لیتر سوخت قاچاقی که قرار بود از کشور خارج شود، توقیف شد.

قدس آنلاین:  با هوشیاری تیم‌های معاونت عملیات ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت مسلم(ع)، ۵هزار لیتر سوخت قاچاقی که قرار بود از کشور خارج شود، توقیف شد.

دو روز پیش بود که منابع خبری ماجرای اقدامات مشکوک یک راننده تریلی در حوالی شهرک شهیدرجایی را به نیروهای بسیجی اطلاع داده و آن‌ها پس از چندین ساعت ردزنی و اقدامات پوششی موفق شدند ماجرای قاچاق گسترده سوخت را کشف و عامل این اقدام را هم دستگیر کنند.

**رصدهای پوششی برای شناسایی یک قاچاقچی سوخت

سرگرد محمد شریف، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت مسلم(ع) در تشریح این عملیات ضربتی به قدس گفت: پس از آنکه اخبار و اطلاعاتی مبنی برتحرکات مشکوک مالک یک تریلی به دست ما رسید، برای بررسی دقیق ماجرا از یکی از تیم‌های معاونت عملیات ناحیه مقاومت خواسته شد به محل اعلام شده در حوالی شهرک شهیدرجایی اعزام و به محض شناسایی راننده و مشاهده خودرو او، دلیل اقدامات حاشیه‌سازش را در منطقه بررسی و نتیجه را هم اعلام کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت مسلم(ع) ادامه داد: لحظاتی بعد نیروهای بسیجی در محل حاضر و پس از انجام تعقیب و مراقبت پوششی، خودرو تریلی را در حوالی میدان بار رضوی در حالی شناسایی کردند که راننده آن در محل مشغول جابه‌جایی محموله‌های مشکوکی بود.

وی افزود: جمع‌بندی اولیه ماجرا حکایت از وقوع یک جرم در محل داشت، برای همین هم موضوع به قاضی عندلیب، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۴ مشهد اطلاع داده شد و پس از کسب دستور قضایی عملیات دستگیری فرد مشکوک آغاز شد.

**۵ هزار لیتر سوخت قاچاق لابه‌لای کیک و کلوچه!

وقتی نیروهای معاونت عملیات ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت مسلم(ع) متهم را دستگیر کردند، برای روشن شدن زوایای تاریک ماجرا به سرعت بار تریلی را مورد بازرسی قرار دادند که به این واسطه دلیل رفتار مشکوک صورت گرفته  نمایان شد، چرا که تعداد زیادی بشکه ۲۲۰ لیتری مملو از سوخت گازوئیل در بار خودرو و در میان محموله کیک و کلوچه جاسازی شده بود. بررسی‌های اولیه برای مشخص شدن میزان محموله در محل نشان داد که ۵ هزار لیتر گازوئیل در بشکه‌ها تخلیه شده است.

سرگرد محمد شریف عنوان کرد: وقتی ماجرا روشن شد و پرده از نقشه قاچاق سوخت برداشته شد، فرد مجرم که برای اقدام خود دلیل قانع‌کننده‌ای نداشت به همراه خودرواش به مقر سپاه منتقل شد.

 هنگامی که راننده در مورد این اقدام بازجویی شد، لب به اعتراف گشود و مدعی شد: قصد داشته است این محموله گازوئیل را در پوشش بار کیک و کلوچه به یکی از مرزهای شرقی  منتقل و از کشور خارج و قاچاق سوخت را رقم بزند.

قاچاقچی سوخت همچنین در مورد نحوه جمع‌آوری این محموله ۵ هزارلیتری گازوئیل هم مدعی شد: برای این کار چندین بار در جایگاه‌های سوخت اقدام به سوخت‌گیری و پس از پر کردن باک، تریلی را به باغ یکی از آشنایان منتقل و در آن محل محتویات داخل باک را به  بشکه‌ها منتقل کردم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت مسلم(ع) اضافه کرد: پس از اعترافات صریح متهم ۳۷ ساله، با دستور مقام قضایی خودرو تریلی به پارکینک منتقل و محموله مکشوفه هم تحویل شرکت نفت شد.

از طرفی قاچاقچی سوخت پس از آنکه به دستگاه قضایی منتقل شد با دستور قاضی پرونده برای کشف دیگر جرایم احتمالی تحویل نیروهای معاونت عملیات ناحیه مقاومت بسیج سپاه حضرت‌مسلم(ع) شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.