مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: ۸۰ هزار نفر در روز انتخابات شامل افراد ناظر، بازرس، نماینده فرماندار، نیروهای انتظامی و اعضای اجرایی در شعب اخذ رای فعالیت خواهند داشت.

فعالیت ۸۰ هزار نفر در شعب اخذ رای خراسان‌رضوی در روز انتخابات

به گزارش قدس آنلاین،

محمد زابلی مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اینکه حدود چهار هزار شعبه اخذ رای در سراسر استان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ایجاد شده است، گفت: از این میزان حدود سه هزار شعبه ثابت، یک هزار شعبه سیار، دو هزار و ۴۱۱ شعبه شهری و هزار و ۶۱۲ شعبه هم روستایی هستند.


او با اشاره به اینکه پنج هزار خودروی سبک و سنگین وظیفه حمل و نقل صندوق‌های اخذ رای و عوامل اجرایی را در استان برعهده دارند، تصریح کرد: به استناد ماده ۱۱ قانون انتخابات، تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند تمام امکانات مورد نیاز در برگزاری انتخابات اعم از امکانات خودرویی خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند که بدین واسطه از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای این همکاری و مشارکت قدردانی می‌کنم.

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: حدود ۲۰۰ دستگاه خودرو برای بعضی از شهرستان‌های استان که امکان تهیه خودرو ندارند در محل ستاد استان دپو شده تا در صورت نیاز پشتیبانی از این طریق صورت گیرد.

زابلی ادامه داد: در زمینه تجهیز فرمانداری‌های استان به شبکه ارتباطی فیبر نوری، نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و ۶۰ دستگاه رایانه هم به بخشداری‌ها ارسال شده است.

او در خصوص میزان تعرفه‌های رای پیش‌بینی شده، تصریح کرد: حدود ۱۰ میلیون برگه تعرفه رای با چهار دستگاه کامیون، یک دستگاه ون، یک دستگاه خودروی سواری و همراهی نیروهای انتظامی و امنیتی از وزارت کشور به مرکز خراسان رضوی ارسال شد و سپس به فرمانداری‌های استان این تعرفه‌ها منتقل گردید.

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار از دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت برخط در انتخابات استفاده می‌شود، گفت: حدود چهار هزار و ۹۰۰ دستگاه الکترونیکی احراز هویت برخط برای امر انتخابات به فرمانداری‌های خراسان رضوی تحویل داده شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.