گزارشهای میدانی خبرنگاران از شعب اخذ رای حکایت از افزایش حضور پرشور مردم ولایی مشهد در پای صندوق های رای نسبت به صبح امروز دارد.

تداوم حضور پر شور مردم مشهد در شعب اخذ رای

به گزارش قدس آنلاین، یکی از حاضران در صف اخذ رای در مسجد امام محمد باقر شهرک شهید رجایی در حاشیه شهر مشهد با اشاره به فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب که شرکت در انتخابات را واجب شرعی عنوان فرموده اند گفت: رهبر معظم انقلاب با این فرمایش خود تکلیف همگان را روشن کرده است و همه موظف به انجام این وظیفه شرعی و ملی هستیم.

یکی از ساکنان این شهرک اقماری و حاشیه ای شهر مقدس مشهد هم گفت: بسیاری از مردم تحت فشار شدید اقتصادی هستند و برای تامین مایحتاج اولیه زندگی خود در تنگنا قرار دارند اما با همه این مسایل پای آرمانهای انقلاب ایستاده اند با وجود رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، درک و شعور مردم بسیار بالاتر از آن است که فریب تبلیغات سوء دشمنان را بخورند.

حسین اسدی افزود: مردم پشت سر رهبر معظم انقلاب ایستاده اند و همچون گذشته با شرکت گسترده در انتخابات، با آرمانهای امام شهیدان و انقلاب تجدید بیعت می‌کنند.

یک فرهنگی شرکت کننده در انتخابات امروز نیز گفت: هر ایرانی بر اساس مسوولیت شرعی و ملی خود موظف است در این انتخابات سرنوشت ساز شرکت کند چون افزایش مشارکت در انتخابات باعث عزت و آبروی کشور در سطح بین المللی و تشکیل مجلسی مقتدر می شود که در نهایت اقتدار کشور را به دنبال دارد.

محمد رسولی افزود: گذشته از این هر ایرانی به لحاظ شرعی و ملی نیز موظف است در تعیین سرنوشت کلان کشور خود مشارکت کند چون درایت و بصیرت مردم ایران نیز بسیار بالاست و مردم خیر و صلاح کشور خود را می‌دانند و دشمن شناس هستند.

فاطمه محمدی یکی از بانوان حاضر در صف رای گیری نیز گفت: هر فردی که در رای گیری شرکت نکند نه تنها خودش را از حقوق مسلم سیاسی و اجتماعی خویش محروم کرده‌ است بلکه این اجازه را به دیگران می‌دهد که به جای او انتخاب کنند و بر اثر این انتخاب شاید سرنوشت کشور به گونه ای دیگر رقم بخورد که در نهایت همه متضرر شوند اما ملت ولایی ایران این بار هم با مشارکت گسترده خود در انتخابات توطئه های شوم دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

یکی دیگر از این بانوان نیز گفت: رای تک تک شرکت کنندگان در این رای گیری در تشکیل مجلس آینده نقش دارد و این مردم هستند که در نهایت مشخص می‌کنند چه کسانی و با چه شرایط و تخصصی به مجلس راه پیدا کنند. ، هر چه مریم کریمی افزود: انتخابات اگر پرشورتر باشد و مشارکت بالاتر انجام شود افراد شایسته تری امکان حضور در مجلس آینده را پیدا می‌کنند.

محمد رضا حسین پور دانش آموز رای اولی شرکت کننده در انتخابات نیز گفت: از اینکه برای نخستین بار به سن تکلیف سیاسی رسیده‌ام احساس غرور می‌کنم و از اینکه می بینم در سرنوشت کلان کشور خود سهیم هستم بسیار خوشحالم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنم  و اعتقاد دارم همه باید در این  تصمیم کلان ملی مشارکت داشته باشند  تا مجلس قدرتمندی در کشور تشکیل شود که بتواند در حل مشکلات کشور راهگشا باشد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.