مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ۱۵۰ بازرس در قالب تیم‌های مشترک، عملیات نظارت بر تاسیسات گردشگری استان را بر عهده دارند.

۱۵۰ بازرس نظارت بر گردشگری خراسان رضوی را بر عهده دارند

به گزارش قدس آنلاین،  ابوالفضل مکرمی‌فر روز افزود: این بازرسان در قالب گروههای پنج و دو نفره بازرسی از واحدها و تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: این گروهها را بازرسان جامعه حرفه‌ای هتل‌داران، هتل‌آپارتمان‌داران، دانشگاه علوم پزشکی، اماکن نیروی انتظامی، تعزیرات، فرمانداری و دیگر دستگاه‌ها و مجموعه‌های متولی تشکیل می دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: امسال نظارت بر تاسیسات گردشگری از یک ماه زودتر و از ۱۵ بهمن ماه آغاز شده و تا ۳۰ فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

مکرمی فر با اشاره به این که هر یک از واحدهای گردشگری حداقل دو بار در مدت اجرای طرح در بخش‌های مختلف بهداشت، ایمنی، استانداردها مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرند افزود: پارسال حدود هفت هزار بازدید موردی از واحدها و تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

وی ادامه داد: واحدهای اقامتی استان برای میزبانی مسافران نوروزی که بیش از هزار و ۱۰۰ واحد رسمی شامل هتل، هتل‌آپارتمان و مهمانپذیر می‌شوند آمادگی دارند و با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا، امیدواریم هر چه زودتر دوره اپیدمی این بیماری بگذرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: واحدهای اقامتی رسمی این استان دارای ۱۰۶ هزار نفر - شب ظرفیت هستند.

هم اکنون استان خراسان رضوی دارای دو هزار و ۵۶۰ واحد و تاسیسات گردشگری است و از این حیث رتبه نخست کشور را دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.