مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آمار مبتلایان به عفونتهای حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در استان خراسان رضوی به دو هزار و ۹۱۸ بیمار رسیده است.

تعداد بیماران مشکوک به کرونا در خراسان رضوی به ۲۹۱۸ نفر رسید

به گزارش قدس آنلاین، دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: همچنین هزار و ۸۵۱ نفر از این بیماران که ظرف روزهای ۳۰ بهمن گذشته تا ۲۵ اسفند ماه جاری در بیمارستانهای سطح استان خراسان رضوی بستری بودند، بهبود یافته و مرخص شده‌اند.

وی ادامه داد: هزار و ۶۸۷ نفر از کل شهروندان مبتلا به عفونت‌ حاد تنفسی در خراسان رضوی متعلق به مشهد و ۱۲ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۹۸۲ نفر از آنان نیز بهبود یافته و به خانه بازگشته‌اند.

مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی این مدت تعداد بیماران بستری شده به خاطر عفونت حاد تنفسی در بیمارستان‌های زیرنظر دانشکده علوم پزشکی نیشابور که شهرستان فیروزه را نیز زیرپوشش دارد ۵۴۶ نفر بوده است که ۳۵۴ نفر آنان با دریافت خدمات‌ درمانی سلامتی خود را بازیافته‌اند.

وی افزود: ۲۸۳ نفر از بیماران حاد دستگاه تنفسی نیز در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تحت معالجه قرار گرفتند که ۲۲۰ نفر آنان تاکنون بهبود یافته و مرخص شده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌دهد.

دکتر رحیمی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز که پنج شهرستان خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و سبزوار را در غرب خراسان رضوی زیرپوشش دارد طی این مدت ۱۵۹ بیمار حاد تنفسی داشته که ۹۸ نفر آنان تاکنون درمان و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی تعداد افراد بستری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گناباد را نیز ۱۳۸ نفر اعلام و بیان کرد: تاکنون ۱۱۴ نفر از این بیماران درمان شده و سلامتی خود را بازیافته‌اند.

شهرستانهای گناباد و بجستان با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به وضعیت حوزه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام اشاره کرد و گفت: ۱۰۵ نفر در این شهرستان‌ها به خاطر ابتلا به عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند که با تلاش پزشکان و پرستاران این دانشگاه ۸۳ نفر آنان تاکنون سلامتی خود را بازیافته‌اند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.