فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق امام رضا(ع) گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را پیش از آن که به ما اعلام کنند، اجرا کردیم.

فاصله‌گذاری اجتماعی در پادگان‌ها اجرا می‌شود

به گزارش قدس آنلاین،  امیر سرتیپ دوم محمد احمدیان پور در حاشیه رزمایش «مدافعان وطن-یاوران سلامت ویژه مناطق محروم مشهد»، در خصوص اقدامات منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق امام رضا به منظور مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۲۹ فروردین هر سال توانمندی خود را به خاطر دلگرمی مردم با رژه در شهرهای مختلف به منصه ظهور می‌رساند. امسال شرایط فرق کرده است و دستور بر این شد که در سطح کشور رژه خدمت با شعار مدافعان وطن و یاوران سلامت اتفاق بیافتد که این کار را در منطقه پدافند هوایی از چند روز قبل شروع کرده‌ایم و برنامه داریم که به مدت یک هفته این خدمت‌رسانی را با رژه تجهیزات حوزه سلامت انجام بدهیم و لازم به ذکر است که ما تجهیزات نظامی را دیگر در این رژه نیاورده‌ایم.

وی ادامه داد: همه همکاران من در حوزه بهداشت درمان، سرباز وظیفه، کادر و ... تلاشم می‌کنیم تا این خدمت رسانی را برای مردم عزیزمان انجام دهیم. یکی از بخش‌های خدمات ما خودروهایی است که قرار است به اقصی نقاط شهر مشهد مقدس مراجعه داشته باشند و در آن‌جا ضدعفونی معابر و مغازه‌ها را انجام دهند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق امام رضا(ع) تصریح کرد: عزیزان پزشک، بهیار و پرستار ما مدتی است که غربالگری منزل به منزل انجام می‌دهند و این یکی از وظایف ما است که در زمان لزوم به کمک مردم بیاییم و در همین راستا پزشکان ما به منازل مراجعه داشته‌اند و به مردم مشاوره‌های پزشکی داده‌اند و همچنین ضدعفونی منازل را انجام داده‌اند.

احمدیان پور در مورد فعالیت منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق امام رضا(ع) در حوزه وسایل بهداشتی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا به یکباره کمبودی در وسایل بهداشتی و حوزه سلامت به کشور تحمیل شد و به همین دلیل منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق هم در کنار سایر نیروهای مسلح هم به این فکر کردند تا ما هم بتوانیم گوشه‌ای از این کمبود را جبران کنیم.

وی افزود: تعدادی از خواهران و خانواده‌های ما خودشان به صورت خودجوش در ابتدا ۳۰۰۰ ماسک تولید کردند و این در حالی است که پارچه و کش آن را نیز خودشان تهیه و به نوعی خود را به ما تحمیل کردند که اگر امکانات اولیه را در اختیار آن‌ها قرار بدهیم این کار را ادامه می‌دهند و اکنون در منطقه پدافند هوایی شمال شرق روزی ۵۰۰۰ ماسک تولید می‌شود و در اختیار قسمت‌های مختلف قرار می‌گیرد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق امام رضا(ع) در مورد وضعیت سربازانی که در خدمت ارتش قرار دارند، عنوان کرد: تعداد سربازانی که در نیروهای مسلح، ارتش و پدافند هوایی حضور دارند بخش زیادی از جامعه را تشکیل می‌دهند بنابراین سلامت سربازان برای ما بسیار مهم بود که به همین دلیل حجم زیادی از این ماسک‌های تولیدی در اختیار سربازان قرار گرفت.

احمدیان پور اضافه کرد: من امروز به خانواده‌هایی که سرباز در پادگان‌های ارتش و منطقه پدافند هوایی دارند بگویم که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را پیش از آن که به ما اعلام کنند، اجرا کردیم و امروز با افتخار می‌گوییم که کمترین آسیب را از نظر بیماری در میان سربازان داریم که این باوجود شرایط آسایشگاه‌ها و پاسدارخانه‌ها است که بسیار آسیپ‌پذیر هستند اما با حجم کار درمانی و بهداشتی که انجام شده است از این بابت خاطر جمعی وجود دارد و سربازانی که در اختیار منطقه پدافند هوایی هستند به سلامت کامل ماموریت خود را انجام می‌دهند.

وی درمورد اقدامات صورت گرفته در راستای فرمایش رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا هستند و صحبت ایشان برای ما فرمان است و پیرو صحبت ایشان که در نیمه شعبان فرموده‌ بودند که خوب است رزمایش کمک مومنانه اتفاق بیافتد، پرسنل ما رای اینکه کاری انجام بدهند به ما مراجعه کردند و از خواستند که امکانات نرم‌افزاری در اختیارشان بگذاریم و در نتیجه پرسنل پنج، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ درصد حقوق خود را به دلخواه در اختیارمان قرار دادند و با همین مبالغ ۱۰۰۰ بسته معیشتی تهیه و بسته بندی شد تا پس از شناسایی نیازمندان در مناطق اطراف در اختیار آن‌ها قرار بگیرد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌شرق امام رضا(ع) گفت: ما این خاطر جمعی را به مردم می‌دهیم که در عرصه دفاع از حریم هوایی کشور هیچ مشکلی نداریم و چه بسا توان رزم خود را افزایش داده‌ایم. پدافند هوایی در زمان صلح و جنگ وظایف خود را باید به نحو احسن انجام بدهد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.