استاندار خراسان رضوی از مرکز قرنطینه معتادان متجاهر که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آماده‌سازی شده است، بازدید کرد.

استاندار خراسان رضوی از مرکز قرنطینه معتادان متجاهر در مشهد بازدید کرد

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی به همراه جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی از یک مرکز قرنطینه معتادان متجاهر که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آماده‌سازی شده است، بازدید کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: به دنبال دستور استاندار به عنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان، طرح جمع آوری معتادین متجاهر بعد از یک وقفه ۲ ماه شروع شد.

محمد حسین صالحی افزود: با کمک شهرداری مشهد و برخی از دستگاه‌های اجرایی در قالب سه سالن، برای ۶۰۰ نفر ظرفیت پذیرش در این مراکز قرنطینه ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ۲ مرکز با ظرفیت ۲۵۰ نفر برای آقایان و یک مرکز ۱۰۰ نفره برای بانوان آماده سازی شده است، تصریح کرد: در این مراکز معتادان ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند و بعد از ۱۴ روز کسانی که تست کرونای آنها منفی شود، به مراکز ماده ۱۶ ارجاع داده می‌شوند.

صالحی خاطرنشان کرد: با یک روز فاصله بعد از ترخیص افراد پذیرش شده، مراکز ضد عفونی و گندزدایی شده و مجددا با همین ظرفیت ۶۰۰ نفر پذیرش انجام خواهد شد و پیش بینی می‌شود تا حداقل ۳ یا ۴ مرحله طرح جمع آوری معتادین متجاهر ادامه داشته باشد.

انتهای پیام /

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.