سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

تاسیسات گردشگری خراسان رضوی تعدیل نیرو نداشته است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تاسیسات گردشگری خراسان رضوی با وجود تعطیلی در این دوران نیرو تعدیل نکرده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، ابوالفضل مکرمی‌فر در شانزدهمین جلسه کمیته زیارتی، گردشگری و اماکن اقامتی ستاد کرونا استان خراسان رضوی،  اظهار کرد: با پایان شیوع کرونا و عادی شدن شرایط موجی از سفرها به مشهد سرازیر خواهد شد و کسب و کار مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری رونق خواهد گرفت و امیدواریم با رونق دوباره سفرها بخشی از خسارت‌ها جبران شود.

وی افزود: در حالی که اصناف و مشاغل مختلف بیش از ۴۰ هزار نفر نیرو را به دلیل کرونا تعدیل کرده‌اند اما تاسیسات گردشگری خراسان رضوی با وجود تعطیلی نیرو تعدیل نکرده‌اند.

همچنین معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تمامی مدیران مراکز اقامتی جامعه حرفه‌ای هتلداران، جامعه هتل آپارتمان‌داران، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مهمانپذیران و... در تمام روزها و هفته‌هایی که استان با ویروس کرونا درگیر بوده است، براساس مصوبات ستاد مقابله با کرونای استان با تعطیلی اماکن اقامتی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند.

محمد صادق براتی اضافه کرد: از نخستین روزها و دقایقی که بحث شیوع کرونا در مشهد مقدس و استان خراسان رضوی جدی شد، تمامی دستگاه‌ها و نهادها بلافاصله پای کار آمدند تا میزان آسیب ناشی از این ویروس را به حداقل برسانند.

وی افزود: مدیران و متصدیان مراکز و اماکن اقامتی استان نیز در همین راستا پای کار آمدند و اعلام کردند مساله سلامت زائر و مسافر برای آنان اولویت بیشتری دارد و در این شرایط از پذیرش مسافران معذور هستند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: با وجود این که هتل‌ها در این ایام انتظار چنین اتفاقاتی را نداشتند، اما تمام برنامه‌ها را براساس تصمیمات گرفته شده در راستای پیشگیری و مبارزه با کرونا اجرا کردند و ضمن پیروی از ابلاغیه‌های ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، به صورت داوطلبانه حدود ۸۰۰۰ تخت نقاهتگاهی را برای اسکان بیماران آماده و در اختیار ستاد گذاشتند و نشان دادند که سلامت مردم و جامعه را در اولویت برنامه‌هایشان قرار داده‌اند.

براتی تصریح کرد: با توجه به اینکه این مدت شرایط سخت و طاقت‌فرسایی برای مردم و هتلداران بوده و شیوع ویروس کرونا گردشگری استان خراسان ‌رضوی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است؛ اما ضروری است فعالان حوزه گردشگری با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری برنامه‌های مدونی را برای دوران پسا کرونا آماده نمایند تا ان‌شاءالله با پایان یافتن این بیماری ضمن جبران شرایط گذشته، آماده پذیرایی از زائران و مسافران در مشهد و استان باشیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، در این جلسه یوسف بیدخوری؛ معاون گردشگری این اداره کل نیز گفت: دستورالعمل جدیدی از وزارت به استان ابلاغ شده که برخی از مراکز اقامتی با رعایت این دستورالعمل خدمات ارائه کنند.

همچنین امیر سزاوار؛ رییس هیات‌مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی در این جلسه از برخی دستگاه‌ها که به مصوبات ستاد استانی کرونا عمل نمی‌کنند گلایه کرد و گفت: برخی دستگاه‌ها حتی به صورت‌جلسه‌ای که امضا کرده‌اند، عمل نمی‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.