دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳

قاضی ساکت‌کننده سفیر آمریکا: فردا استعفا می‌کنم اما وجدانم آسوده است

قاضی امور فوریتی لبنان با اعلام اینکه فردا (سه‌شنبه) به شورای عالی قضات این کشور احضار شده، گفت که فردا از سمت خود استعفا خواهد کرد.

محمد مازح

به گزارش قدس آنلاین، محمد مازح، قاضی امور فوریتی لبنان امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با سایت العهد اظهار کرد: به من اطلاع داده شد که فردا باید به شورای عالی قضات مراجعه کنم. در راستای حفظ احترام به این شورا فردا استعفای خود را ارائه خواهم کرد و وجدانم پس از انجام وظیفه‌ام آسوده است.

قاضی مازح در ادامه به العهد گفت: قانون باید در خدمت کشور باشد و در صورتی که کشورها از بین بروند، قوانین چه سودی دارند؟

قاضی امور فوریتی لبنان در ادامه تاکید کرد: به دلیل اظهارات سفیر آمریکا احتمال دارد برخی در لبنان به سمت حزب‌الله نشانه بروند و آشوب میان مردم آغاز شود.

او افزود: من با آزادی رسانه‌ها موافق هستم اما هیچ چیز مطلق نیست و بار دیگر حکم قضایی خود را صد در صد تکرار می‌کنم، همه تحت حاکمیت قانون هستند در این صورت آیا نهادهای رسانه‌ای بالاتر از قانون هستند؟

قاضی مازح در ادامه گفت: زمانی که حکم قضایی خود را صادر کردم به سیاست توجه نکردم بلکه توجه‌ام تنها معطوف به حفظ صلح داخلی بود و استعفایم رساتر از ماندن در این پست است.

او در ادامه خطاب به کسانی که با او اعلام همبستگی کردند، اظهار کرد: به شما درود می‌فرستم و از شما و هر انسان شریف و آزاده‌ای که در راه حمایت از استقلال دستگاه قضا از حق و عدالت حمایت کرد، قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما