شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶

اعلام ویژه برنامه های بنیاد کرامت رضوی در دهه ولایت

استاد اقا

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی اهم برنامه های بنیاد کرامت رضوی و نهادهای زیرمجموعه آن را در دهه ولایت با محور حمایت از اقشار بی بضاعت در سراسر کشور اعلام کرد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسین استادآقا از ویژه برنامه های دهه ولایت بنیاد کرامت رضوی خبرداد و گفت: برنامه های متنوعی برای این ایام طراحی شده بود که به خاطر مصوبات جدید ستاد مبارزه با کرونا، تبدیل به برنامه های قابل اجرا در بستر مجازی شد.

وی با ذکر ویژه برنامه های معاونت اجتماعی بنیاد کرامت رضوی اظهار کرد: با آغاز موج دوم کرونا، به فرموده رهبر معظم انقلاب و امریه تولیت آستان قدس رضوی طرح «نهضت تعاون و احسان» در طول دهه ولایت اجرا می شود.

استادآقا اضافه کرد: در دومین مرحله از اجرای طرح های کمک به نیازمندان، تهیه و توزیع بسته های کمک معیشتی در ۳۱ استان کشور با تخصیص اعتباری به میزان ۲۰ میلیارد تومان از سوی آستان قدس رضوی و با مشارکت خادمیاران و خیرین به همین میزان آغاز می شود.

وی از افتتاح طرح های مسکونی این بنیاد خبر داد و گفت: ۳۴ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستای چم مهر شهرستان پل دختر از استان لرستان آماده شده است که تا عید غدیر طی مراسم افتتاحیه ای در این استان، به صاحبان آنها تحویل داده می شود.

این مقام مسئول توزیع غذای گرم در شب های دهه ولایت را از دیگر برنامه های این دهه عنوان کرد و افزود: هر شب غذای متبرک حضرت رضا(ع) به میزان ۱۰ هزار پرس توسط خادمیاران رضوی میان اقشار بی بضاعت حاشیه شهر مشهد توزیع خواهد شد.

وی با بیان فعالیت های دفاتر نذورات و قربانی کانون های خدمت رضوی در استان های کشور؛ اظهار کرد: این دفاتر با مشارکت مردم برای نذر قربانی و کمک به مستمندان هر استان فعالیت های خود را آغاز کرده اند که این حرکت خیرخواهانه به روز عید قربان محدود نمی شود و تا پایان دهه ولایت تدوام خواهد داشت. به عنوان نمونه در استان سمنان هزینه تهیه ۱۱۰ رأس گوسفند از مسیر نذر جمع آوری شده که نسبت به ذبح و توزیع گوشت آن میان نیازمندان در این دهه مبارک اقدام خواهد شد.

استادآقا، تدوام تهیه و توزیع اقلام بهداشتی توسط کانون های خدمت رضوی در استان ها خصوصا در استان های وضعیت قرمز را از دیگر فعالیت های این کانون ها برشمرد که بسته به ظرفیت هر استان غالباً در کنار بسته های کمک معیشتی توزیع می شوند.

وی به برنامه های مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس نیز اشاره کرد و گفت: این مرکز ۱۱۰ برنامه با محوریت بانوان شامل مراسم خطبه خوانی، جشن و مسابقات را در مساجد و حسینیه های محلات با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برنامه ریزی کرده است.

استادآقا با اشاره به برنامه مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برای دهه ولایت ادامه داد: این مجموعه ورزشی هم برای کارکنان، خدام و خانواده های آن ها، مسابقات ورزشی در رشته های انفرادی را با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی تدارک دیده است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با بیان نحوه اجرای برنامه های مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: اکثر برنامه های این مؤسسه برای دهه ولایت از جمله کتابخوانی و مسابقات، با وجود محدودیت های ناشی از شیوع کرونا به صورت مجازی اجرا می شوند.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.