خراسان شمالی- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر احیای رودخانه اترک گفت: برای احیای رودخانه اترک باید به سمت انجام مطالعات علمی و بهینه سازی تصمیمات رفت تا کسی متضرر نشود.

احیای رودخانه اترک بدون توجه به معیشت و اقتصاد کشاورزان امکانپذیر نخواهد بود

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی مهندس محمدی اظهار داشت: با هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی به خصوص تعامل بیشتر با دانشگاه ها، خراسان شمالی در بحث مهار آب های سطحی و استفاده بهینه از نزولات آسمانی استانی پیشرو باشد.

وی افزود: در بحث بهره مندی از مطالعات علمی ما خیلی عقب هستیم علتش هم این است که برای کارهای علمی و پژوهشی وقت به اندازه کافی قرار ندادیم.

محمدی تصریح کرد: باید راهکارهای علمی جهت هدررفت آب ارائه و برنامه ریزی های دقیقی انجام شود و برای رسیدن به این مسئله باید پژوهشگران، بیشتر مورد توجه قرار گیرند تا شاهد تغییر روند باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید با هم افزایی و یاری در تصمیم سازی از لحاظ اقتصادی و اجتماعی در کنار حفظ اکوسیستم محیط زیست امور را به درستی انجام دهیم.

وی افزود: نمی توان رودخانه اترک را احیا کرد اما توجهی به معیشت و اقتصاد کشاورزان نداشت.اما باید به نتایج بهینه ای دست یافت اینکه چه نوع کشتی صورت گیرد نیازمند مطالعات علمی هستیم لذا دستگاه های متولی می توانند به ارائه پیشنهاد بپردازند حتی می توان از نظر خود کشاورزان نیز بهره برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.