شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱

عوامل سریال «سلمان فارسی» بیمه کرونا می‌شوند

سریال «سلمان فارسی»

تهیه کننده پروژه «سلمان فارسی» با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در این سریال تاریخی، اعلام کرده است: برای عمده عوامل سریال «سلمان فارسی»، با استقرار بهداشت‌یار ثابت و مقیم در تهران و شاهرود ـ لوکیشن سریال ـ پرونده پزشکی تشکیل شده و این افراد به صورت مستمر توسط پزشک متخصص، معاینه می شوند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی پروژه، حسین طاهری، تهیه‌کننده سریال گفت: عمده افرادی که به‌صورت مستمر با سریال «سلمان فارسی» همکاری می‌کنند، به صورت مستمر معاینه و به مدت یک سال، تحت پوشش بیمه کرونا قرارگرفته‌اند.

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» با اشاره به تأکید سازمان صداوسیما و ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی مرکز بهداشت و درمان سازمان صداوسیما گفت: نظارت های بهداشتی توسط این مرکز انجام می شود.

او بر اهمیت سلامت تک ‌تک افراد حاضر در این پروژه تاکید کرد و گفت تلاش بر این است تا هر روز افراد حاضر در پروژه بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، کنترل و تب سنجی شوند.

او گفت این اقدامات در دفتر مرکزی تهران، شهرک سینمایی غزالی، کارگاه‌ها و محل فیلم‌برداری و همین‌طور محل ساخت لوکیشن های شاهرود به‌طور مستمر انجام می‌شود.

طاهری با اشاره به توزیع روزانه حدود ١٥٠٠ ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده در میان عوامل سریال گفت، به‌منظور حفظ سلامت افراد، در تمام مدت‌زمان فیلم‌برداری آمبولانسی مجهز به همراه پرسنلی کار آزموده در محل لوکیشن شاهرود حضور دارد.

فیلم‌برداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف‌شده بود، از دهم مرداد مصادف با عید سعید قربان در منطقه مجن شهرستان شاهرود از سر گرفته شد.

سریال «سلمان فارسی» از تولیدات مرکز سیما فیلم است که با نمایش ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز به زندگی، زمانه و مهاجرت «سلمان فارسی» یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد.

فیلم‌برداری این سریال از زمستان سال گذشته در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغاز شده بود. با فراگیر شدن ویروس کرونا، لوکیشن های داخلی مانند شاهرود و شهرک سینمایی نور، جایگزین لوکیشن های خارجی در ترکیه شد و سرانجام فیلم‌برداری آن از دهم مرداد، از سر گرفته شد.

بنا به‌پیش بینی‌های صورت گرفته فیلم‌برداری سریال «سلمان فارسی» حدوداً پنج سال طول می‌کشد و بازیگران ایرانی و خارجی از کشورهای یونان، مراکش، تونس و ... در آن بازی خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.