رییس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه امروز سلاح‌های راهبردی پدافند هوایی در اختیار ما قرار دارد، گفت: زمانی عمق نگاه ما این بود که راداری داشته باشیم که بتواند ۲۵ کیلومتر را رصد کند ولی امروز ما رادارهایی داریم که ۳ هزار کیلومتر برد دارند.

رادارهایی با برد ۳ هزار کیلومتر در اختیار داریم

قدس آنلاین: سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رییس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) به مناسبت دهم شهریور ماه روز پدافند هوایی با حضور در گروه واکنش سریع راهبردی امام علی (ع) روز پدافند هوایی را تبریک گفت.
وی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین گفت: خداوند ذکر، نام و یاد امام حسین(ع) را موجب برکت و نورانیت کار ما قرار داده و ان‌شاءالله توفیق دهد که این مسیر نورانی که خود نشان ما داد و با پیروزی انقلاب اسلامی جلوه کرد را بتوانیم تا آخر ادامه دهیم.
سردار شیرازی با مقایسه وضعیت امروز کشور با قبل از انقلاب ضمن بیان خاطره‌ای گفت: من قبل از انقلاب در ارتش خدمت می‌کردم و با آمریکایی‌ها در یک پادگان بودیم، آن موقع دانشجوی وظیفه بودم اساتید من که ستوان و سروان بودند حق نداشتند به بخش تعمیر و نگهداری که در اختیار درجه دار آمریکایی بود نزدیک شوند؛ استاد ایرانی که واقعاً هم در کار خودش استاد بود حق نداشت به بخش های فنی نزدیک شود آن روز من به عنوان یک ایرانی احساس خفت می‌کردم، این حال و روز ما در آن ایام بود و آمریکا آن روزها هم مثل امروز به غلط تبلیغات می‌کرد که ما آمده ایم و به ایرانیان خدمت می کنیم.
وی به تحولی که در پدافند هوایی از دوران دفاع مقدس تا کنون رخ داده اشاره کرد و گفت: در دوران جنگ هواپیمای دشمن روی مناطق عملیاتی ما حضور پیدا می‌کرد بعضی از این هواپیماها مانند میراژ می آمدند و با خیال راحت بمباران می کردند و می‌رفتند و توانمندی ما آن روز محدود بود ولی امروز سلاح‌های راهبردی پدافند هوایی در اختیار ما قرار دارد آن روزها عمق نگاه ما این بود که راداری داشته باشیم که بتواند ۲۵ کیلومتر را رصد کند ولی امروز ما رادارهایی داریم که ۳ هزار کیلومتر برد دارند.
وی با اشاره به نگاه بلند مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در بحث توانمندی های داخلی گفت: در سال ۵۸ چند نفر از کارکنان نیروی هوایی ارتش آمدند محضر حضرت آقا، قطعه ای هم به همراه داشتند گفتند این قطعه ما تمام شده است، حضرت آقا فرمودند باید خودمان برویم  بسازیم؛ من حالت این دوستان را فراموش نمی‌کنم که آنچنان جا خوردند و گفتم ما برویم بسازیم حضرت آقا با این نگاه، از ابتدا معاونت خودکفایی را در ارتش ایجاد کردند.
رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: بیگانگان طی ده ها سال این باور را در جوانان ما نهادینه کرده بودند که ما نمی توانیم و قادر به تولید هیچ چیز نیستیم اما ببینید امروز ما به خودکفایی رسیده ایم.
سردار شیرازی تصریح کرد: دشمن از ابتدای پیدا شدن زمینه انقلاب اسلامی، عملیات‌های مختلفی را برای مقابله با آن آغاز کرد، از همان آغاز شمشیر را از رو بست و تحریم‌ها از همان زمان شروع شد؛ آنها نمی خواستند انقلاب اسلامی ادامه پیدا کند چون اسلام را می‌شناختند.
وی انگیزه توانستن را از خود توانایی مهمتر دانست و افزود: مهمتر از توانمندی که امروز به واسطه نگاه عمیق فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی) داریم این است که ما به این امید و انگیزه رسیده‌ایم،   انگیزه جوانانی که امروز چه در بخش تولید و چه تعمیر قطعات نظامی کار می‌کنند باعث افتخار است. وجود این انگیزه نعمت بزرگی است، ظرفیت نظام اسلامی ظرفیت بی نظیری است که باید مورد استفاده قرار گیرد، ظرفیتی که ما در نیروهای مسلح امروز الحمدالله داریم با تجربه ۴۰ ساله  و با ادامه این روند که نمونه‌اش این انگیزه و توان و علاقه شماها در کار است وضعیتی حاصل خواهد شد که دشمن هرگز تصور آن را نخواهد کرد.
رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا به تاکید فرمانده معظم کل قوا به استفاده بهینه از نیروی جوان سرباز اشاره کرد و گفت: همین تربیت نیروهای جوان متدین، پایه کار، معتقد و با انگیزه بالاترین سرمایه ماست؛ این جوانان در اختیار ما قرار گرفتند و باید آنها را دریابیم و بشناسیم و درست به کار بگیریم که هم خودمان استفاده ببریم و هم انگیزه ای در آن جوان ایجاد کنیم، یعنی جوان ببیند یک توان و تخصصی دارد که مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما وظیفه داریم این زمینه را برای او مهیا کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.