رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: دفتر حمایت حقوقی خبرنگاران استان با همکاری یک مجموعه حقوقی فعال شد.

دفتر حمایت حقوقی اصحاب رسانه خراسان رضوی راه‌اندازی شد

به گزارش قدس آنلاین، عباس محمدیان اظهار کرد : ارائه مشاوره رایگان حقوقی، برگزاری دوره‌های آموزشی حقوقی، خدمات وکالت رایگان، کمک به حل پرونده‌های حقوقی و مداخله برای حل اختلافات رسانه‌ای از مهم ترین برنامه های این دفتر است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با مجموعه حقوقی دهکده بین المللی سفید فرزانگان عدالت ادامه داد: این تفاهم‌نامه در راستای ارائه خدمات تخصصی حقوقی به اصحاب رسانه است.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: این اتفاق در کشور بی نظیر است و بر اساس این تفاهم نامه، مجموعه حقوقی دهکده سفید با به کارگیری امکانات و خدمات تخصصی در آموزش و راهگشایی مسائل حقوقی خبرنگاران فعال خواهد بود.

محمدیان افزود: در این راستا کارگروه حمایت حقوقی از خبرنگاران تشکیل می شود و سطح بهداشت حقوقی برای ‌پیشگیری از بروز اختلافات را افزایش خواهیم داد.

وی ادامه داد: تلاش برای ارتقای دانش حقوقی اهالی رسانه که باعث بروز برخی مشکلات و تشکیل پرونده برای این قشر می شود از اولویت های این همکاری دوجانبه است.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: طبق این تفاهم نامه، از ظرفیت دهکده سفید برای در اختیار داشتن وکیل برای پیگیری پرونده های خبرنگاران استفاده می شود.

محمدیان ابراز امیدواری کرد که با این تعامل تخصصی در حوزه حقوق بتوان برخی راهکارهای قانونی را برای حمایت از اهالی رسانه به دولت و مجلس پیشنهاد داد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.