سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

فرمانده جدید مرزبانی خراسان رضوی معرفی شد

سردار مجید شجاع

سردار مجید شجاع با حکم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان فرمانده مرزبانی خراسان رضوی معارفه شد.

به گزارش قدس آنلاین، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفت: اشرار، قاچاقچیان و بدخواهان نظام هنوز در حاشیه مرزها حضور دارند و بیشتر مورد توجه استکبار هستند ولی امروز به برکت مرزبانان مقتدر و حمایت سپاه، بسیج و ارتش از مرزبانان و اشراف اطلاعاتی، در استان ناامنی نداریم اما ذره‌ای غفلت در استان می تواند موجب ناامنی شود.

سردار محمد کاظم تقوی افزود: هماینک ما شاهد مهندسی معکوس مواد مخدر در استان خراسان رضوی هستیم اما ذره ای نباید غفلت کرد.

وی ادامه داد: خراسان رضوی دارای شرایط ویژه است و خدمت در این استان متفاوت از سایر استانهاست.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خطاب به فرمانده مرزبانی جدید استان نیز گفت: همه مجموعه مدیریتی استان برای امنیت مرزها نهایت همکاری را خواهند داشت تا شاهد امنیت پایدار در مرزها باشیم.

تقوی افزود: سردار جان نثار فرمانده پیشین مزربانی خراسان رضوی سرباز ولایت، الگوی تقوی و نیروی جهادی در مجموعه ناجاست و امیدواریم بتوانیم در سمت پیشکسوتی از محضر این سردار بیشتر استفاده کنیم.

فرمانده پیشین مرزبانی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در مبارزه با مواد مخدر در مرزهای استان میزان کشفیات امسال ٦٣ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

سردار ماشاء الله جان نثار افزود: امسال کشفیات مواد مخدر افزون بر ١٨ تن و همه کشفیات خارج از استان خراسان رضوی بوده است.

وی ادامه داد: عملیاتها حدود ٤٠ درصد افزایش داشته است و مرزبانان استان با هوشیاری با هرگونه تجاوز مرزی و قاچاق به داخل استان خراسان رضوی مبارزه می کنند.

ضرورت خودداری از بروز تنش در مرزها و با کشورهای همسایه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: با توجه به مناسبات خوب با افغانستان، جنگ تبلیغاتی دشمنان ادامه دارد و برخی آگاهانه به موضوعاتی دامن می‌زنند اتا این مناسبات را بر هم بزنند لذا باید همواره آماده مواجهه با سناریوهای جدید دشمنان باشیم و از بروز تنش جلوگیری کنیم.

حسن جعفری افزود: در مواجهه با این سناریوها باید از بروز هر گونه تنش خودداری و روابط خود با کشورهای همسایه را تقویت کرد و توافقات امنیتی بیشتر برای کاهش تنش با کشورهای همسایه ضروری است.

وی با اشاره به طرد سالانه ٦٥هزار متجاوز مرزی از استان خراسان رضوی ادامه داد: امنیتی که امروز در استان شاهدیم، مدیون زحمات اعضای شورای تامین و مرزبانانی است که در خط مقدم مبارزه با استکبار و متجاوزان هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در شورای تامین استان همدلی وجود دارد که باعث ایجاد امنیت در مرزها به خصوص مرزهای افغانستان و ترکمنستان شده است و در حوزه اقدامات تروریستی و قاچاق سلاح کمترین تحرک را از جانب دشمنان شاهدیم.

جعفری افزود: هوشمندسازی در مرزها ضروری است و برای توسعه این مهم نیز امسال بودجه ای اختصاص می یابد.

وی تاکید کرد: مرزها در کنار تهدید، فرصت نیز هستند و از مرزهای استان خراسان رضوی به عنوان یک ظرفیت اقتصادی هم می توان بهره جست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: سالانه حدود سه میلیارد دلار تبادل مرزی با کشور افغانستان داریم که قابلت افزایش را دارد و امنیت موجود در مرز دوغارون باعث شده تجار این مرز را برای مراودات تجاری خود انتخاب کنند.

جعفری با بیان این که ساماندهی مرز دوغارون نیز در دستور کار است تصریح کرد: دغدغه نیروی انسانی در این حوزه هم باید کاهش یابد.

وی ادامه داد: بازگشایی مرز با ترکمنستان نیز برای استان خراسان رضوی مهم است و هرچه سریعتر باید این مرز راه اندازی شود.

سردار مجید شجاع پیش از این عهده دار سمت فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی بود.

سردار ماشاء الله جان نثار نیز که از ١٣ اسفندماه سال ١٣٩٤ تا کنون فرمانده مرزبانی خراسان رضوی بود به افتخار بازنشستگی نایل شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.