یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

مهدوی کیا: این فینال مثل فینال قبل نخواهد بود

مهدی مهدوی‌کیا در گفت‌وگو با ایسنا درباره صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا، گفت: شرایط پرسپولیس در این دوره از مسابقات واقعاً عالی بود. حق پرسپولیس بود که به فینال این دوره از رقابت‌ها برسد.

مهدی مهدوی کیا

قدس آنلاین: مهدی مهدوی‌کیا افزود: گل‌محمدی کار بزرگی در پرسپولیس انجام داد. با توجه به اینکه چند بازیکن جدید به پرسپولیس اضافه شده بودند، کار سرمربی تیم برای ایجاد هماهنگی بسیار سخت بود. اما همه چیز خیلی عالی پیش رفت و کادر فنی به خوبی توانست بازیکنان جدید را هماهنگ کند. از نظر فنی پرسپولیس واقعا فوتبال بازی می‌کرد و با شایستگی به فینال صعود کرد.

مهدوی‌کیا همچنین گفت: پیش از شروع مجدد بازی‌ها، شرایط پرسپولیس خیلی خوب نبود و از قبل هم نتایج خوبی در لیگ قهرمانان کسب نشده بود با این حال بازی به بازی شرایط تیم بهتر شد و تیم واقعا عالی کار کرد. نوع فوتبالی که تیم ارائه می‌کرد بسیار اهمیت داشت. البته دوندگی بازیکنان هم بسیار بالا بود که این امر کمک زیادی به موفقیت تیم می‌کرد. پرسپولیس فوتبال جنگنده‌ای را به نمایش گذاشت و در همه بازی‌ها حریف را تحت فشار قرار می‌داد.

وی به عملکرد پرسپولیس در دیدار برابر النصر اشاره کرد و گفت: در ابتدای بازی تیم هنوز در شوک از دست دادن مهاجم تیم بود. همین امر آرامش تیم را برهم زد و شرایط روحی تیم را خراب کرد. خیلی خوب بود که پرسپولیس بعد از گلی که دریافت کرد به بازی برگشت و توانست نتیجه را جبران کند. در کل بازی پایاپای بود اما پرسپولیس در دفاع تیمی واقعا قدرتمند ظاهر شد. در ضربات پنالتی هم پرسپولیس نشان داد که کاملآ رو این موضوع کار کرده بود و برنامه داشت.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره حضور کادر فنی ایرانی در رأس این تیم هم گفت: پرسپولیس واقعا شاهکار کرد. اینکه شما بتوانید با یک تیم ایرانی، برابر رقبای قدرتمندی که هزینه‌های زیادی انجام می‌دهند به برتری برسید، شاهکار است. از نظر هزینه‌ها و امکانات پرسپولیس در جدال نابرابری حضور داشت . در پرسپولیس یک مربی ایرانی کاربلد مربی بزرگ دنیا را مغلوب کرد که این جای تقدیر دارد. ان‌شاءالله این بار پرسپولیس قهرمان لیگ قهرمانان آسیا بشود. قطعا اینبار مثل فینال قبل نخواهد بود، چون فینال قبل ما دست و پا بسته بودیم و کلا با ١١ بازیکن به مصاف تیم ژاپنی رفتیم اما اینبار شرایط متفاوت است و قطعا پرسپولیس در بازی فینال حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظر شما