در نیمه نخست سال جاری صادرات کالا از مرز خشک شلمچه به ۳۵۷ میلیون دلار رسید.

صادرات کالا از مرز شلمچه به ۳۵۷ میلیون دلار رسید

به گزارش قدس آنلاین، سید علی موسوی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی سه ماهه نخست امسال و بدلیل شیوع بیماری کرونا عمده‌ترین میزان صادرات کالا از مرز شلمچه در شهریور ماه سال جاری بود.
وی میزان صادرات کالای غیر نفتی از مرز شلمچه در شهریور ماه سال گذشته را ۵۲ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در شهریور ماه سال جاری ۲۰۳ میلیون دلار صادرات کالای غیر نفتی از مرز شلمچه صادر شد که در مقایسه با مدت زمان مشابه ساله گذشته رشد ۲۹۰ درصدی را نشان می‌دهد.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند میزان ترانزیت خارجی کالا در شهریور ماه سال جاری از مرز شلمچه را ۶۹۷ هزار دلار عنوان کرد و گفت: این میزان ترانزیت نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را به همراه داشته است.
موسوی عمده صادرات کالا از منطقه آزاد اروند را انواع شیلات، مواد معدنی، مواد غذایی، میوه، تره بار، سیفی جات، فولاد، و انواع مصالح ساختمانی عنوان کرد و گفت: مقصد صادرات کالا عمدتا کشور عراق بوده است.
موسوی حمایت از صنایع دانش بنیان را از دیگر برنامه‌های سازمان منطقه آزاد اروند برشمرد و گفت: تقویت تشکل‌ها و اتحادیه‌های صادراتی یکی از راهبردی مهم صادرات در منطقه آزاد اروند است.
وی توسعه زیرساخت های صادراتی و راههای ارتباطی با کشورهای همسایه از جمله اقدامات و راهبردهای اساسی ما در بخش صادرات منطقه آزاد اروند عنوان کرد و گفت: تسهیل در رویه‌ها و دستورالعمل‌های صادرات و پایش قوانین مخل در زمینه صنایع تولیدی و فعالان اقتصادی از جمله راهبردی است که در راستای روان سازی تجاری و رونق کسب و کار در دست پیگیری است.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منبع: خبر آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.