معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، در حاشیه بازدید از خزانه های کاشت گل مورد نیاز در برنامه گلکاری استقبال از بهار ۱۴۰۰، به همراه عضو شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مدیران ارشد حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری، از هماهنگی و برنامه ریزی های لازم برای حمایت از تولیدکنندگان داخل استان، در راستای افزایش رونق کسب و کار و بهبود اشتغال در شهر مقدس مشهد خبر داد.

حمایت شهرداری از تولید کنندگان گل در خراسان رضوی

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته برای استقبال از بهار ۱۴۰۰ در سطح کلانشهر مشهد، و از طرفی ظرفیت خوب تولید در بین تولیدکنندگان داخل استان، تلاش شده تا گل های موردنیاز، که قابلیت تولید با کیفیت مناسب، توسط تولید کنندگان بومی وجود دارد، از داخل استان تامین گردد، در همین راستا، با توجه به نزدیکی محل تولید، و قابلیت رقابت با تولیدکنندگان خارج استان، به عنوان نمونه بیش از ۱۱ میلیون بوته گل بنفشه مورد نیاز بهار، توسط تولید کنندگان مشهدی، تامین خواهد شد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، در برنامه های بهار ۱۴۰۰، کاشت گلهای پیازی به صورت متمرکز در برخی بوستان‌ها نظیر بوستان ملت که در سال‌های گذشته متداول بود، صورت نخواهد گرفت و در راستای جلوگیری از تمرکز جمعیت، مقرر گردیده گلهای پیازی لاله و نرگس در سطح معابر و عرصه های عمومی کاشته و زینت‌بخش بهار مشهد شوند.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به برگزاری مناقصه عمومی، بیش از ۸۰ درصد از گل های مورد نیاز استقبال از بهار از داخل استان تهیه می‌شود که این میزان، در مقایسه با سنوات قبل، بی‌سابقه است و به به توانمند سازی تولیدکنندگان داخل استان و افزایش اشتغال، کمک خواهد نمود.

معاون شهردار مشهد ادامه داد: علاوه بر برنامه ریزی در راستای کاشت بوته های گل فصلی، به منظور افزایش زیبایی بصری فضای سبز شهری و توسعه گل های دائمی در سطح شهر، تا پایان آذرماه بیش از ۱۰ هزار درختچه گل دار نیز در سطح شهر مشهد کاشته خواهد شد.

رمارم، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این بازدید، با اشاره به عملکرد خوب شهرداری در زمینه برنامه ریزی در راستای تامین گونه های مورد نیاز از داخل استان گفت: مبنای شورای پنجمین این بوده است که بتوانیم شهروندان را ابتدا در شهر مشهد و سپس در شهرهای دیگر استان تقویت کنیم و به همین منظور در سال گذشته مصوبه‌ای داشتیم که در حوزه تامین گل و گیاه مورد نیاز در فضاآرایی شهر، این گونه ها از تولید کننده های داخل استان تامین شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم سیاست حمایت از تولیدکنندگان داخل استان را پیش ببریم، باید از ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در حوزه تولید کنندگان گل و گیاه حمایت کنیم و با نظارت و حمایت مستمر در این زمینه گام برداریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.