شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

تیراندازی نزدیک یک کلیسا در«لیون» فرانسه

منابع خبری از تیراندازی نزدیک یک کلیسا در شهر «لیون» در غرب فرانسه خبر دادند.

تیراندازی

به گزارش قدس آنلاین، در تداوم ناآرامی‌ها درفرانسه، رسانه‌ها غروب شنبه به وقت تهران از تیراندازی در نزدیک یک کلیسا در شهر «لیون» در  غرب فرانسه خبر دادند.

رسانه‌ها گزارش دادند که این حادثه نزدیک «کلیسای یونانی‌ها» در خیابان «سنت لازاره» رخ داد  و طی آن یک فرد مجروح شد. به گفته شاهدان، نیروهای پلیس در منطقه تجمع کرده و تیراندازی بین ضارب یا ضاربان با نیروهای امنیتی هنوز ادامه دارد. برخی منابع مدعی شدند که فرد مجروح  یک کشیش است. وزارت کشور فرانسه از شهروندان خواسته از منطقه  درگیری فاصله بگیرند.


کلیسای یونانی‌ها در لیون

این  حادثه در حالی رخ داده که فرانسه‌ روزهای گذشته در بالاترین تدابیر امنیتی به‌سر می‌برد و نیروهای پلیس در شهرهای این کشور تجمع کرده‌اند. «ژرارد دارمنین» وزیر کشور فرانسه روز جمعه گفت همانطور که پاریس مشغول مبارزه با «ایدئولوژی اسلام‌گرایانه» است، احتمال حملات بیشتر در این کشور وجود دارد.

دارمنین همچنین گفت نیازی به تغییر قانون اساسی برای محافظت از فرانسوی‌ها در مقابل حملات تروریستی وجود ندارد. وزیر کشور فرانسه در اشاره به اظهارات اخیر «رجب طیب اردوغان» علیه اسلام‌ستیزی «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور ترکیه را به عبور از حد و مرزها متهم کرد.

در پی تشدید سیاست‌های اسلام‌ستیزانه دولت «امانوئل ماکرون»، فرانسه جوی متشنج را تجربه کرد که همچنان پابرجاست. روز پنجشنبه در دو حادثه جداگانه دست‌کم چهار نفر جان خود را از دست داده و تعدادی زخمی شدند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما