رییس پلیس ‌فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با تشکیل باند ۹ نفره از داخل زندان آنها را هدایت کرده و از مردم کلاهبرداری می کرد.

شناسایی باندی که از داخل زندان کلاهبرداری می‌کردند

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت شخصی ناشناس از شماره‌ای معلوم با من تماس گرفته و عنوان داشته که شما به علت خوش حسابی در قرعه کشی رادیو جوان برنده کمک هزینه عتبات عالیات شده‌اید و سپس با ترفند و فریب درخواست واردکردن کدهایی در دستگاه عابر بانک را نمود که من با لحظه ای غفلت متوجه برداشت وجه از حسابم به میزان یک میلیارد ریال به صورت اینترنتی شدم.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: با توجه به شکایت صورت گرفته موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان این پلیس قرار گرفت که با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد متهم یک فرد زندانی بوده و از داخل زندان اقدام به تشکیل یک باند کلاهبرداری کرده و علاوه بر فرد مذکور، اقدام به سرقت از حساب بیش از صد نفر دیگر با همین روش کرده اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: به دلیل گسترده بودن فعالیت این باند کلاهبرداری مأموران این پلیس پس از اقدامات پیچیده سایبری و شناسایی تمامی اعضای باند در قالب چندین تیم عملیاتی با عملیات های همزمان پلیسی متهمان را غافلگیر و تمامی اعضا را دستگیر کردند.  

سرهنگ گودرزی خبر داد : در بازرسی از محل اختفای متهمان بیش از ۱۸۰ فقره سیم کارت، تعداد زیادی تلفن همراه و دیگر آلات و ادوات مجرمانه کشف و به همراه متهمان به پلیس فتا منتقل شد؛ همچنین میزان خسارت مالی صورت گرفته به شکات توسط این باند تاکنون به میزان۱۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است که کماکان سایر اقدامات جهت کشف زویای پنهان و شکات احتمالی ادامه دارد.

وی افزود: طی تحقیقات بعمل آمده رئیس باند که به جرم قتل عمد و سرقت مسلحانه در زندان بوده اظهار داشت با یکی از دوستانم در زندان نقشه کلاهبرداری تلفنی را مطرح کردم و با همکاری تعداد ۷ نفر از نزدیکان خود در خارج از زندان آن را عملی کردیم و از طریق ورود به اینترنت بانک قربانیان دست به سرقت می زدیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: ممکن است شیوه های کلاهبرداری این افراد مجرم متفاوت باشد اما در نهایت به یک شیوه عمل می کنند و با اعلام برنده شدن مخاطبان، با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی و یا کارت عابر بانک افراد را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب افراد می کنند.  

وی در ادامه هشدار داد :کاربران ضمن حفظ هوشیاری و توجه به توصیه های پلیس فتا مراقب فریب افراد سودجو در فضای سایبری باشند و با در اختیار قرار ندادن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران، مجرمان را در عملیاتی نمودن اهداف خود ناکام بگذارند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهای آموزشی پلیس فتا اعلام کرد و گفت: کارشناسان متخصص و فنی به‌ عنوان پشتیبان سایت آماده دریافت گزارشات مردمی و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران هستند.  

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.