مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در راستای کنترل ویروس کرونا و بر اساس بازدیدهای انجام شده از ابتدای شیوع همه‌گیری این ویروس تا کنون سه هزار واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و عمومی به علت تخلف تعطیل شد.

سه هزار واحد صنفی متخلف در مشهد پلمب شد

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از وبدا، علی اصغر حسنی با بیان این که در این مدت ۲۳۹ هزار و ۵۰۴ مورد بازدید و آموزش موارد پیشگیری و کنترل کرونا در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است افزود: بازدید از ۶۳ هزار و ۵۰۰ مورد از اماکن عمومی در مناطق زیر پوشش انجام و نکات آموزشی نیز به فعالان این مراکز ارائه شده است.

وی با تاکید بر این که در راستای کنترل و قطع زنجیره انتقال کرونا با متخلفان این حوزه به طور جدی برخورد می‌شود ادامه داد: در این مدت هزار و ۹۶۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و هزار و ۶۸ مکان عمومی به دلیل تخلف بهداشتی تعطیل شده ‌است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۸۰ تیم بازرسی بهداشت محیط در مشهد و شهرستان های تابعه با هدف پیشگیری از کرونا بر فعالیت واحدهای تولید و عرضه موادغذایی و مراکز پرتردد نظارت دارند.

حسنی با تاکید بر این که بسیج مقابله محیطی با بیماری کووید ‌- ۱۹ و نظارت بر واحدهای صنفی تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی و مکان‌های پر ازدحام تا پایان شکست کرونا ادامه خواهد داشت افزود: مردم همکاری خوبی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دارند و با توجه به فعالیت‌های آگاهی بخشی و اطلاع رسانی رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی، آگاهی مردم در خصوص بیماری کرونا افزایش یافته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.