سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

۱۲۰ طرح تولیدی بزرگ در خراسان رضوی تامین مالی شد

معاون استاندار خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در پی امضای تفاهمنامه بین استاندار و رییس سازمان برنامه و بودجه ۱۲۰ طرح بزرگ، مهم و اثرگذار این استان تامین مالی شد.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان امروز در نشست بررسی تسهیلات تبصره ۱۸ بودجه امسال افزود: براساس این تفاهمنامه ۱۵ هزار میلیارد ریال به اجرا و تکمیل طرحهای استان اختصاص یافت که از این میزان ۷۰۰ میلیارد ریال مربوط به کمکهای فنی و اعتباری است.

وی ادامه داد: تبصره ۱۸ یکی از ۲۲ تبصره اصلی قانون بودجه کشور در سال ۱۳۹۹ است که برنامه تامین منابع دولت برای اشتغال در بخشهای مختلف تولیدی را تبیین می‌کند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: از کل منابع مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال سهم خراسان رضوی پنج هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال است که معادل ۵۵.۱ درصد از کل این منابع در کشور می‌باشد، این منابع به طرحهای نیمه تمام، طرحهای نوسازی و بازسازی خط تولید و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: کل طرحهای مشمول تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال در استان ۱۱ هزار و ۸۷ طرح است که شامل ۲ هزار و ۴۶۴ طرح نیمه تمام، ۲ هزار و ۶۹۹ طرح مربوط به بازسازی و نوسازی خط تولید و چهار هزار و ۹۲۴ طرح نیازمند سرمایه در گردش است.

رسولیان ادامه داد: تاکنون سه هزار و ۴۵۵ میلیارد ریال معادل ۵۸ درصد از منابع مالی تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سهم خراسان رضوی توسط بانکهای استان پرداخت شده و ۲ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال از این تسهیلات باقیمانده است.

وی گفت: در صورتی که ۲ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه که از سوی بانکهای سپه، ملی، صنعت و معدن تایید شده است به ۱۱ طرح صنعتی دارای پروانه بهره برداری و جواز تاسیس پرداخت شود، حدود ۹۸ درصد از سهم خراسان رضوی از این منابع جذب خواهد شد.

در این نشست مدیران بانکهای تجارت، آینده، صنعت و معدن، پست بانک، سپه و ملی مکلف شدند هر چه سریعتر نسبت به پرداخت تسهیلات تایید شده برای طرحها اقدام کنند و از خدمات بانک توسعه تعاون و صنعت و معدن نیز قدردانی شد.

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.