۸ تیر

به گفته یک مقام آمریکایی، چنانچه اندونزی به برنامه دونالد ترامپ با هدف برقراری روابط کشورهای مسلمان با رژیم صهیونیستی ملحق شود، ممکن است چندین میلیارد دلار دیگر از اعتبارات مالی آمریکا استفاده کند.

آمریکا با پیشنهاد چند میلیارد دلاری اندونزی را به عادی‌سازی روابط با اسرائیل ترغیب می‌کند

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، آدام بوهلر، مدیر اجرایی دفتر شرکت مالی توسعه بین‌المللی آمریکا دوشنبه گفت، این آژانس دولتی که در خارج سرمایه‌گذاری می‌کند، می‌تواند کمک یک میلیارد دلاری کنونی خود را به دو برابر افزایش دهد و این در صورتی است که اندونزی با تل‌آویو رابطه برقرار کند.

این مقام آمریکایی افزود: ما در حال گفت‌وگو با آنها هستیم. اگر آنها آماده باشند، خوشحال می‌شویم که حتی بیش از آنچه اکنون هست، از آنها حمایت مالی به عمل آوریم. ممکن است اعتبار این سازمان برای اندونزی یک یا دو میلیارد دلار دیگر هم افزایش یابد.

رهبران آمریکا و رژیم صهیونیستی گفته‌اند که ممکن است کشورهای دیگری به موج توافق‌های عادی‌سازی روابط با تل‌آویو ملحق شوند. در چند ماه گذشته، امارات، بحرین، سودان و مراکش به این روند پیوسته‌اند.

آمریکا همچنین به پیوستن عمان و عربستان امید دارد. با این حال آدام بوهلر گفت، بودجه سازمان متبوعش برای این دو کشور ممکن است محدود باشد زیرا این سازمان برای سرمایه‌گذاری مستقیم در کشورهایی با درآمد بالا مجاز نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.