روز پایانی ثبت نام نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال پشت سر گذاشته شد تا همه مردانی که برای حضور در این عرصه کاندیدا شده‌اند، مشخص شود.

 رقابت ۱+۵ برای ریاست فوتبال

به گزارش قدس آنلاین، روزهای حساس و تاریخی فوتبال ایران در راه است. روزهایی که بسیاری امید دارند تغییراتی بنیادی در عرصه مدیریتی فوتبال رقم بخورد و با عبور از مدیران فعلی فدراسیون، چهره‌ای نو وارد عرصه مدیریت فوتبال شود. در این بین حضور چهره‌ای چون علی کریمی نیز حسابی تب و تاب انتخابات را بالا برده و از همین‌رو انتخابات 10 اسفندماه، از همین حالا بسیار داغ شده است.

ثبت نام کاندیداهای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پست‌های مختلف از جمله ریاست، نواب رئیسی، نمایندگان هیئت‌های فوتبال استانی، نمایندگان باشگاه‌ها و کارشناسان از روز یکشنبه، 14 دی‌ماه آغاز شد و شنبه، 20 دی‌ماه به پایان رسید. در این شش روز کاری و یک روز تعطیل، ثبت‌نام نامزدها ابتدا به صورت اینترنتی انجام شد و سپس برای تکمیل مدارک، ثبت نام کنندگان در فدراسیون فوتبال حضور پیدا کردند.

پس از یک هفته نام تمام نامزدهایی که در انتخابات ثبت نام کرده‌اند مشخص شد که پنج نفر به طور مشخص برای ریاست ثبت نام و نواب رئیس خود را معرفی کرده‌اند و یک روحانی نیز مدعی شده قرار است با این پنج نفر رقابت کند. این در حالی است که خبری از اعلام نواب رئیس این فرد در میان نیست، هرچند مدعی شده چهار امضا نیز برای حضور در انتخابات تهیه کرده است. رؤسای فدراسیون فوتبال در دنیای بین‌الملل «President‎» نام دارند که به معنای رئیس جمهور است. حالا با هم نگاهی به «همه مردان رئیس جمهور» خواهیم انداخت که نام یکی از فیلم‌های ماندگار سینمای جهان است.

اسامی نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال را در زیر مشاهده می‌کنید (اسامی نواب رئیس به ترتیب اول، دوم و سوم است):

1-علی کریمی
نواب رئیس پیشنهادی (اول تا سوم): مهدی مهدوی‌کیا، سعید دقیقی و فاطمه علیپور

فدراسیون فوتبال , فوتبال , علی کریمی , مصطفی آجورلو , کیومرث هاشمی , حیدر بهاروند , شهاب‌الدین عزیزی‌خادم ,

2-شهاب‌الدین عزیزی‌خادم
نواب رئیس پیشنهادی (اول تا سوم): منصور قنبرزاده، حیدر بهاروند، شهره موسوی

فدراسیون فوتبال , فوتبال , علی کریمی , مصطفی آجورلو , کیومرث هاشمی , حیدر بهاروند , شهاب‌الدین عزیزی‌خادم ,

3-حیدر بهاروند
نواب رئیس پیشنهادی (اول تا سوم): شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، منصور قنبرزاده و شهره موسوی

فدراسیون فوتبال , فوتبال , علی کریمی , مصطفی آجورلو , کیومرث هاشمی , حیدر بهاروند , شهاب‌الدین عزیزی‌خادم ,

4-کیومرث هاشمی
نواب رئیس پیشنهادی (اول تا سوم): علیرضا رحیمی، غلامرضا بهروان و پریا شهریاری

فدراسیون فوتبال , فوتبال , علی کریمی , مصطفی آجورلو , کیومرث هاشمی , حیدر بهاروند , شهاب‌الدین عزیزی‌خادم ,

5-مصطفی آجورلو
نواب رئیس پیشنهادی (اول تا سوم): حسن نصر اصفهانی، سعید فتاحی و  لیلا محمدیان

فدراسیون فوتبال , فوتبال , علی کریمی , مصطفی آجورلو , کیومرث هاشمی , حیدر بهاروند , شهاب‌الدین عزیزی‌خادم ,

ستار عبدی‌پور نیز به عنوان یک روحانی در فدراسیون فوتبال حضور یافت و مدعی شد برای ریاست فدراسیون نامزد شده است.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال به عنوان رئیس سازمان لیگ فعالیت خواهد کرد و نایب رئیس سوم که الزاماً باید یک خانم باشد، رئیس کمیته بانوان فدراسیون خواهد بود.

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال متشکل از یک رئیس و سه نایب رئیس، دو عضو به نمایندگی از هیئت‌های فوتبال استانی، دو عضو به نمایندگی از مدیران عامل باشگاه‌ها و سه عضو به عنوان کارشناس خواهد بود. در این بخش فشرده‌ترین رقابت میان کارشناسان است که ظرفیت آنها در هیئت رئیسه محدود و ظرفیت حضور نامزدها، گسترده است. به همین دلیل بالغ بر 30 نفر در این بخش با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

در بخش هیئت‌های فوتبال استانی 9 نفر به شرح زیر ثبت نام کرده‌اند:

هیئت‌های فوتبال: 1-طهمورث حیدری 2-حسین باجیوند 3-امیرحسین محتشم 4-فریدون اصفهانیان 5-احسان اصولی 6-جواد ششکلانی 7-علی طاهری 8-عباس صوفی.

در بخش نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها 10 نفر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت:

مدیران عامل: 1-محمدرضا ساکت 2-اکبر محمدی 3-فرهاد حمیداوی 4-محمد جواهری 5-سعید نجاریان 6-بهرام رضاییان 7-احمد مددی 8-مهرداد سراجی 9-سعید عباسی 10-جواد محمدی.

اسامی نفراتی که به عنوان کارشناس برای 3 کرسی هیئت رئیسه ثبت نام کرده‌اند، به شرح زیر است:

کارشناس: 1-میرشاد ماجدی 2-سعید دقیقی 3-منصور قنبرزاده 4-دکتر امین نوروزی 5-دکتر توحید سیف‌برقی 6-علیرضا شهاب 7-داود رفعتی 8-احمدرضا براتی 9-خداداد افشاریان 10-محسن ترکی 11-هوشنگ نصیرزاده 12-سعید نحوی 13-علیرضا کهوری 14-حسن کامرانی‌فر 15-صادق درودگر 16-علیرضا رحیمی 17-حسین شمس 18-علی علیزاده 19-نیما نکیسا 20-هدایت ممبینی 21-غلامحسین زمان‌آبادی 22-حسین زرگر 23-رسول فروغی 24-بیت‌الله رضایی 25-شهامت عباسی 26-بهنام ابوالقاسم‌پور 27-سعید فتاحی 28-مسعود مرادی 29-حمیدرضا مهرعلی 30-غلامرضا جباری 31- امین کریمیان 32 - علیرضا جنتی.

مدارک این نفرات باید به بررسی کمیته بدوی انتخابات مجمع برسد. طبق بند «ج» ماده 12 آیین نامه انتخابات فدراسیون فوتبال، کمیته بدوی انتخابات ظرف مدت 7 روز کاری باید به نامزدهایی که موفق به ارائه مدارک مورد نظر نشده‌اند، به صورت مکتوب اطلاع رسانی کند و سه روز اداری نیز برای تکمیل مدارک به آنها فرصت بدهند. سپس کمیته بدوی باید تا 21 روز پس از آخرین مهلت ثبت نام صلاحیت نامزدها را بررسی کرده و نتیجه را به این نفرات اعلام کند.

فرایند بررسی صلاحیت نامزدها اینجا به اتمام نمی‌رسد و اگر صلاحیت کسی مورد تأیید نباشد، نامزدها می‌توانند اعتراض خود را به کمیته استیناف انتخابات اعلام کنند که در صورت قابل اعتراض بودن تصمیم کمیته بدوی، این کمیته به اعتراض‌ها رسیدگی خواهد کرد. درخواست  استیناف  باید در  قبال  دریافت  رسید در مدت دو  روز  اداری بعد از دریافت  رأی  کمیته بدوی  انتخابات به  دبیرخانه  مجمع  تحویل  داده شود. دبیرخانه نیز باید در سریع‌ترین زمان این درخواست را به کمیته استیناف ارجاع داده و پس از وصول استیناف، تا 5 روز کاری باید پاسخ به نامزدهای معترض اعلام شود.

تاکنون فقط در ثبت نام مهدی مهدوی‌کیا، نایب رئیس اول پیشنهادی علی کریمی مشکلی پیش آمده که به علت عدم حضور او در ایران، ثبت نام او دچار نقض بوده است. طبق ماده 9 آیین‌نامه انتخابات فدراسیون فوتبال، مدارک داوطلبان نامزدی در پست‌های ارکان انتخابی فدراسیون (از جمله نواب رئیس پیشنهادی) باید در مهلت مقرر شخصاً تحویل دبیرخانه مجمع شود. به این ترتیب و با توجه به بند «ج» ماده 12، مهدوی‌کیا این فرصت را خواهد داشت که سه روز پس از اعلام نقص مدارک، مدارک خود را تکمیل کرده تا مشکلش برای حضور در انتخابات حل شود. هرچند در حال حاضر، هادی مهدوی‌کیا، برادر او به عنوان نماینده قانونی و تام‌الاختیارش مراحل قانونی ثبت نام را انجام داده است.

با پایان ثبت‌نام نامزدها تا روز 10 اسفندماه، 50 روز فرصت باقی است تا نفراتی که تأیید صلاحیت می‌شوند، رقابت انتخاباتی خود را با ارائه برنامه با سایر نفرات پیش ببرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.