آنطور که سخنگوی دولت گفته است امسال هم دستمزد کارگران مانند سال های گذشته در روزهای پایانی سال تعیین خواهد شد.

تعیین دستمزد ۱۴۰۰ مانند سنوات گذشته در دقایق پایانی سال

قدس آنلاین: ۵ اسفند ماه سال ۹۸ بود که سبد معیشت ۹۹ کارگران به میزان ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شد و ملاکی برای تعیین مزد ۹۹ قرار گرفت. اما دستمزد به آن میزان افزایش پیدا نکرد و در بهترین حالت یک کارگران با فرض دریافت کردن تمام مزایا حدود ۳میلیون تومان درآمد دریافت میکند.

 امسال نیز در ۴اسفند ماه جلسه کمیته مزد با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد و هزینه سبد معیشت کارگران به میزان  ۶میلیون و ۸۹۵ هزار تومان تعیین شد و ملاکی برای ورود به جلسه شورای عالی کار شد.

 نمایندگان کارگری پیش از برگزاری جلسه تأکید داشتند که امیدواریم هزینه سبد معیشت زودتر تعیین شود تا بتوانیم برای تعیین دستمزد سال آینده کارگران ورود کنیم. آنها اعتقاد دارند که موکول شدن تعیین دستمزد به روزهای آخر سال جامعه کارگری را نگران می کند و بهتر است که دستمزد هر چه زودتر تعیین تکلیف شود,‌اما آنطور که سخنگوی دولت گفته است امسال هم جلسه شورای عالی کار ۲۹ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

*تصمیمات شورای عالی کار ۲۹اسفند اعلام می‌شود

علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره جلسات کمیته مزد گفته است: جلسات کمیته مزد با شورای عالی کار به طور منظم تشکیل شده و مذاکرات نمایندگان کارگران و کارفرمایان در این مرحله انجام می‌شود و دولت طرف مذاکره اصلی نیست بلکه دو گروه کارفرمایی و کارگری در حال مذاکره با یکدیگر هستند و تا نیمه دوم اسفند برای بررسی کامل تر و دقیق‌تر مشخص شدن نرخ تورم فرصت است.

 در شورای عالی کار معمولاً ۲۹اسفند این تصمیمات طبق ماده ۱۶۸قانون کار اتخاذ می شود و هنوز فرصت است و بحث‌ها در حال پیگیری است. قطعاً ما نگران معیشت جامعه کارگری هستیم و تمام تلاش به کار گرفته می‌شود تا تصمیماتی گرفته شود که هم به تولید لطمه نخورد و ادامه حیات دهد و کارگران دریافتی بهتری داشته باشند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.