معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اجرای رویداد جهانی «ساعت زمین» از ساعت ۲۰ الی ۲۱ امشب همزمان با سراسر دنیا در کلان‌شهر مشهد خبر داد.

مشارکت کلان‌شهر مشهد در رویداد جهانی «ساعت زمین»

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی از اجرای رویداد جهانی «ساعت زمین» همزمان با سراسر دنیا در کلانشهر مشهد خبر داد و گفت: «ساعت زمین» رویدادی محیط زیستی است که از سوی صندوق جهانی طبیعت بنیان نهاده شده و فراخوانی برای حفظ طبیعت است که با هدف آگاهی مردم درباره تغییرات آب و هوایی و لزوم مصرف هوشمندانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: شعارجهانی «ساعت زمین» در سال ۲۰۲۱ میلادی «درباره طبیعت صحبت کنید» انتخاب شده است تا به اهمیت موضوع تغییرات اقلیمی و اثرات ناشی از آن بیشتر پرداخته شود و امسال بیش از ۱۸۰ کشور دنیا در این پویش جهانی مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: در مراسم امسال در شامگاه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰، از ساعت ۲۰ الی ۲۱ به مدت یک ساعت، کلیه ساختمان‌های ستادی شهرداری مشهد و مناطق ۱۳گانه، کلیه فروشگاه‌های شهرما و کلیه بازارهای میوه و تره‌بار سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی به حالت خاموشی در آمده تا از این طریق، از بزرگترین حرکت اجتماعی مردمی برای کره زمین حمایت شود.

گفتنی است؛ ایران در سال ۱۳۹۰ به جنبش ساعت زمین پیوست که با خاموشی چراغ‌های برج میلاد درتهران انجام شد.

منبع:

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.