وزیر خارجه ایران در دیدار همتای چینی خود گفت: ما از مواضع و اقدامات چین در دوران تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تشکر و قدردانی می‌کنیم.

ظریف در دیدار وانگ‌یی: چین دوست دوران سختی‌هاست/ لغو همه تحریم‌ها، بسترساز اجرای کامل برجام

قدس آنلاین: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در تهران میزبان «وانگ‌یی» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن خوشامدگویی به وزیر امور خارجه چین، به پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و چین اشاره کرد و افزود: البته سابقه روابط دو تمدن بزرگ ایران و چین به قرن‌ها قبل باز می‌گردد و با امضای نقشه راه برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین روابط دو کشور بیش از پیش مستحکم‌تر خواهد شد.

ظریف چین را دوست دوران سختی‌ها خواند و گفت: بر همین اساس ما از مواضع و اقدامات چین در دوران تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر لزوم عمل ایالات متحده به همه تعهدات برجامی خود اضافه کرد: رفع تحریم‌ها علیه ایران، می‌تواند زمینه اجرای کامل برجام را فراهم کند.

ظریف برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی در پکن در سال ۲۰۲۲ را رویدادی مهم برشمرد و تلاش‌های سیاسی برای کم اهمیت جلوه دادن این رویداد بین‌المللی را رد کرد.

وانگ‌یی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین نیز در این دیدار فرا رسیدن سال نو و نوروز ۱۴۰۰ را تبریک گفت و با اشاره به بزرگداشت پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک فیمابین تصریح کرد: روابط دو کشور در حال حاضر به سطح مشارکت راهبردی رسیده و چین به دنبال ارتقای همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر امور خارجه چین تصریح کرد: امضای نقشه راه همکاری جامع دو کشور نشان دهنده اراده پکن برای تنظیم روابط در بالاترین سطح ممکن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.