سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹

انصراف کره شمالی از حضور در المپیک ۲۰۲۰

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، کره شمالی از حضور در بازی‌های المپیک توکیو کنار کشیده است.

المپیک

قدس آنلاین؛ بر اساس گزارش رسانه‌های مختلف از جمله «گاردین» و «سی‌اِن‌اِن»، کره شمالی به دلیل نگرانی از احتمال ابتلای ورزشکارانش به ویروس کرونا تصمیم گرفته از حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کنار بکشد.

این رسانه‌ها به نقل از « DPRK Sports» که رسانه دولتی متمرکز بر امور ورزشی است، گزارش دادند که مقامات این کشور اعلام کرده‌اند این کشور در بازی‌های المپیک تابستانی پیش‌رو شرکت نخواهد کرد تا از ورزشکاران خود در برابر بحران بهداشت عمومی جهان ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ محافظت کنند.

طبق گزارش این رسانه کره شمالی؛ این تصمیم توسط کمیته المپیک کره شمالی و پس از برگزاری جلسه‌ای آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس با اعضای کمیته و مقامات ورزشی در تاریخ ۲۵ مارس (۵ فروردین) در پیونگ‌یانگ اتخاذ شده است.

این اولین باری خواهد بود که کره شمالی پس از بایکوت المپیک ۱۹۸۴ لس‌آنجلس و المپیک ۱۹۸۸ سئول و عدم حضور در این دو دوره المپیک، در این مسابقات شرکت نخواهد کرد.  بازی‌های المپیک تابستانی قرار است در تاریخ ۲۳ جولای (یک مرداد) آغاز و تا تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) ادامه پیدا کند.

طبق گزارش «سی‌اِن‌اِن»؛ کره شمالی در سال ۲۰۲۰ برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور تصمیم گرفته بود تقریباً تمام روابط خود با جهان خارج را قطع کند. این کشور شیوع گسترده ویروس کرونا را گزارش نکرده است و هیچ نشانه‌ای هم از آن وجود نداشته است، هر چند کارشناسان به ادعای پیونگ‌یانگ درباره اینکه حتی یک مورد ابتلا به این ویروس در این کشور وجود ندارد، شک دارند.

به گفته سفارت روسیه در پیونگ‌یانگ، دیپلمات‌ها و امدادگران خارجی به دلیل کمبود کالا و محدودیت شدید در زندگی روزمره، در ماه‌های اخیر دسته جمعی از این کشور رفته‌اند.

انتهای پیام/

نظر شما