علیرضا رئیسی ضمن تشریح آخرین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل ها مراسم شب قدر و عید فطر انجام و در شهرهای دیگر در فضای باز برگزار شود و مراسم شب های قدر دو ساعته باشد و نماز عید نیم ساعت است. محدودیت های شبانه صرفا در شب های قدر برداشته می شود.

 طرح ترافیک در تهران از فردا لغو شد/ محدودیت‌های شبانه صرفا در شب های قدر برداشته می‌شود

قدس آنلاین؛ سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: تعدادی از استان ها به قله نزدیک تر شده اند مازندران، خوزستان، قزوین، فارس، اردبیل، یزد و کردستان روند ملایم تر و استان های دیگری به اوج می رسند.

او افزود: متاسفانه برخی از پروتکل ها در سطح کشور آنچنان که انتظار داریم رعایت نمی شود. به جز تعطیلی مشاغل گروه یک در شهرهای قرمز و نارنجی  بقیه مشاغل باید تعطیل باشند اما میزان رعایت خوب نیست. میزان رعایت پروتکل ها ۶۱ درصد رسیده است.

رئیسی تصریح کرد: بانک ها و فروشگاه های زنجیره ای کمترین جاهایی است که پروتکل ها را رعایت می کنند. از ۱۴ فروردین تا پایان آن نسبت به سال گذشته ۵۶ درصد بیشتر تردد در جاده داشتیم.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: خیلی از تردد ها با پروتکل شکنی صورت می گیرد. میانگین تمکین مراکز خرید و مجتمع های تجاری در شهرهای قرمز و نارنجی ۸۷ درصد اما اصناف فعال ۸۰ درصد  بودهاست. زنجان ، کرمان و خراسان جنوبی بیشترین رعایت پروتکل ها را داشتند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: پروتکل ها در اماکن عمومی ۶۴ درصد رعایت می شود. رعایت فاصله گذاری ۶۱ درصد، رعایت در فروشگاه زنجیره ای ۸۱ درصد و زدن ماسک هم ۶۴ درصد رسیده است.

او عنوان کرد: اگر این اعداد زیر ۹۰ درصد باشد زیاد اثربخشی ندارد. ۸۰۰۰ تذکر و ۵۸۰۰ پلمب در این مدت انجام شده است.

به گفته رئیسی هم اکنون در کشور ویروس جهش یافته انگلیسی غالب شده است.

رئیسی اضافه کرد: ویروس جدید جهش یافته هندوستان شناسایی شده که به شدت ویروس مسری است و حتی از ویروس های دیگری مانند انگلیسی و افریقای جنوبی شدید تر است و استان های مرز شرقی در همسایگی افغانستان و پاکستان هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.