رئیس پنتاگون در مراسم معارفه فرمانده جدید ناوگان آمریکا در حوزه اقیانوس آرام گفت، جنگ بزرگ بعدی این کشور حوزه‌های فضایی و سایبری را نیز در بر خواهد گرفت.

وزیر دفاع آمریکا: جنگ بزرگ بعدی بسیار متفاوت خواهد بود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز شنبه مدعی شد، جنگ بزرگ بعدی آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، آستین در آستانه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پس از دو دهه جنگ بدون دستاورد مدعی شد آمریکا و متحدانش باید برای انواع جدیدی از درگیری نظامی آماده شوند.

رئیس پنتاگون که در مراسم معرفی «فیلیپ داویدسون» فرمانده جدید ناوگان حوزه اقیانوس آرام سخنرانی می‌کرد، گفت: «روش مبارزه ما در جنگ بزرگ بعدی، نسبت به جنگ‌های قبلی، بسیار متفاوت خواهد بود».

او با اشاره به سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی گفت: «به تغییراتی نیاز داریم تا ایالات متحده را در تمام پنج حوزه نبرد زمینی، هوایی، دریایی و همچنین فضایی و سایبری، امن نگه داریم».

آستین افزود: «به همین منظور به ظرفیت‌های جدید و انعطاف عملیاتی برای جنگ‌های آینده نیاز داریم».

با اینکه آستین در سخنرانی خود از اشاره به کشوری خاص اجتناب کرد، داویدسون با حمله لفظی به چین مدعی شد: « رقابت راهبردی در حوزه اقیانوس هند-آرام، بین دو ملت نیست بلکه بین آزادی تفکرات بنیادین در پس هند و آرامی آزاد و باز در برابر اقتدارگرایی، نبود آزادی اهداف حزب کمونیست چین است».

این فرمانده جدید آمریکا در ادامه ادعاهایش با تناقضی آشکار گفت: «ایالات متحده و متحدانش برای حفظ صلح باید آماده باشند که بجنگند و پیروز شوند».

امروز (شنبه)، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد رئیس این ستاد در هاوایی و در حاشیه مراسم معارفه داویدسون، با همتایان آمریکایی و ژاپنی خود دیدار کرده است.

این دیدارها در حالی انجام می‌شود که تنش میان این کشورها و چین در دریای جنوبی و شرقی چین افزایش یافته است.

در حالی که چین توانسته در جنگ تجاری با آمریکا دست بالا را بگیرد، ناوهای نیروی دریایی آمریکا بارها با ادعای «آزادی ناوبری در آب‌های بین‌المللی» در منطقه پرتنش تنگه تایوان اقدام به تردد کرده و از جدایی‌طلبان تایوانی و هنگ‌کنگی حمایت می‌کند.

«وو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین اخیراً با اشاره به افزایش تحریکات آمریکا در آب‌های اطراف چین گفته است: «چنین رفتارهایی فقط به آسیب به خود و دیگران را به دنبال دارد».

این مقام چینی افزود: «چین تمایلی به تهدید یا به چالش کشیدن هیچ کشوری ندارد. با این حال اگر کسی اصرار بر تهدید و به چالش کشیدن چین داشته باشد، گزینه‌ای جز مقابله به مثل نداریم».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.