چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵

واکنش باشگاه پرسپولیس به انتخاب «محمدرضا اکبریان» به عنوان داور شهرآورد

باشگاه پرسپولیس روز چهارشنبه و در آستانه شهرآورد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:به جامعه داوران فوتبال ایران و همچنین تصمیم فدراسیون فوتبال در انتخاب «محمدرضا اکبریان» احترام می‌گذارد. سیاست باشگاه بر اصل آرامش به جای جنجال استوار است.

پرسپولیس

قدس آنلاین: در بیانیه باشگاه پرسپولیس آمده است: این باشگاه در پاسخ به تماس‌های صورت گرفته و سوالات رسانه‌ها در پی طرح بعضی مباحث مرتبط با بازی روز جمعه اعلام می‌دارد؛ به جامعه داوران فوتبال ایران و همچنین تصمیم فدراسیون فوتبال و کمیته و دپارتمان داوری در انتخاب «محمدرضا اکبریان»  داور بین‌المللی فوتبال کشورمان برای قضاوت شهرآورد، احترام می‌گذارد.

این بیانیه افزود: شهرآورد بزرگ فوتبال ایران، مهم‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین رقابت هر فصل فوتبال و ورزش کشور به شمار می‌رود و نیاز است که همه اهالی فوتبال به ویژه عوامل درگیر با این مسابقه، برای برگزاری هرچه بهتر آن تلاش کنند تا آرامش بر اردوی هر دو تیم حکم‌فرما شود. سیاست مدیریت باشگاه پرسپولیس بر اصل «آرامش به جای جنجال» استوار است. همچنین اعتقاد داریم نباید رفتارها، بیانیه‌ها، مصاحبه‌ها و اظهارنظرهایی صورت بگیرد که واهمه تلاش برای اعمال فشار و تاثیرگذاری بر برگزارکنندگان مسابقات، به ویژه مداخله  در امر داوری از آن استخراج شود.  پرسپولیس با ذهنی آرام و امیدوار به رعایت عدالت در همه سطوح، از جمله عدالت در امر مدیریت بازی، نظارت بر اتفاقات، عملکرد داوران و مسائل حاشیه‌ساز وارد دربی خواهد شد.

در پایان این بیانیه آمده است: عدالت، آرامش، تمرکز و اخلاق، تنها واژه‌های محبوب و مورد انتظار باشگاه پرسپولیس است که امیدواریم قبل، حین و بعد از شهرآورد رعایت شود. برای رسیدن به نمود عملی این واژه‌ها، نیاز به همدلی و هماهنگی همه اعضای خانواده بزرگ فوتبال ایران است. هر کسی باید نقش و مسئولیت خود در رقم زدن یک دربی زیبا، بدون حرف و حدیث، اتفاقات پشت‌پرده و عاری از حاشیه را بپذیرد و آن را اجرا کند.

نود و پنجمین شهرآورد پایتخت در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال، روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه بین دو تیم استقلال و پرسپولیس از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی برگزار می‌شود.

نظر شما