دولت آلمان روز چهارشنبه هم حملات راکتی مقاومت فلسطین از نوار غزه در واکنش به تجاوزهای رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

آلمان: اعتراضات ضد صهیونیستی را تحمل نمی کنیم

به گزارش قدس آنلاین، «استفن سایبرت» سخنگوی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد دولت این کشور تظاهرات در حمایت از فلسطینی‌ها را تحمل نخواهد کرد.

وی در میانه تجاوزات و کودک‌کشی رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر، هشدار داد دولت مرکل اعتراضات ضد صهیونیستی در خاک آلمان را تحمل نمی‌کند.

دولت آلمان روز چهارشنبه هم حملات راکتی مقاومت فلسطین از نوار غزه در واکنش به تجاوزهای رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و مدعی شد توجیه ناپذیر هستند.  

وی اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را دفاع از خود خواند و مدعی شد «اسرائیل حق دفاع از خود در برابر حملات را دارد».

پیشتر دولت فرانسه هم تظاهرات مردمی برای حمایت از فلسطینی‌ها که قرار است روز شنبه برگزار شود را ممنوع کرد. 

«ژرارد درمانین» وزیر کشور فرانسه در واکنش به فراخوان برگزاری تظاهرات در روز شنبه در حمایت از فلسطینیان در حساب توئیتری خود نوشت: «از رئیس پلیس پاریس خواستم که تظاهرات روز شنبه در ارتباط با تنشهای اخیر در خاورمیانه(درگیری رژیم صهیونیستی و فلسطین) را ممنوع کند. در سال ۲۰۱۴ برنامه مشابهی باعث ایجاد اختلالات گسترده شد. به مقامات محلی دستورالعمل‌هایی داده شد تا هوشیار و سختگیر باشند.» 

پلیس منطقه‌ای پاریس نیز با انتشار بیانیه‌ای گفته، به درخواست وزارت کشور، پلیس پایتخت، ممنوعیت تظاهرات روز شنبه ۱۵ مه ۲۰۲۱ را صادر کرده است.

بسیاری از کاربران فرانسوی در توئیتر در واکنش به این دستور پلیس تاکید کرده‌اند که در اعتراض به استعمار و آپارتاید اسرائیل که آن را جنایت علیه بشریت میدانند روز شنبه تظاهرات خواهند کرد.

امروز (جمعه) همچنین «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش به‌جای اعلام همدردی با خانواده‌های شهدا و مجروحان فلسطینی در حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از تل‌آویو حمایت کرد.

کورتس در صفحه توئیتر خود مدعی شد که با صهیونیست‌هایی که در عملیات‌های راکتی گروه‌های مقاومت فلسطینی به هلاکت رسیده یا زخمی شدند، همدردی می‌کند.

وی اعلام کرد که دستور داده تا پرچم‌های رژیم صهیونیستی نصب‌شده بالای مقر دولت اتریش در وین، به حالت نیمه‌افراشته درآید.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد. وزارت بهداشت نوار غزه امروز اعلام کرد که تاکنون شمار قربانیان حملات صهیونیست‌ها به ۱۱۹ شهید از جمله ۲۷ کودک و ۱۱ زن رسیده است. همچنین بیش از ۶۰۰ فلسطینی تاکنون مجروح شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.