یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲

تأیید صلاحیت ۵ عضو رد صلاحیت شده شورای شهر تهران

شورای شهر تهران

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تأیید صلاحیت ۵ عضو رد صلاحیت شده شورای شهر گفت: مدیران شهرداری درباره ضرب و شتم یکی از دستفروشان در تهران به شورا و شهروندان گزارش دهند.

قدس آنلاین؛ دویست و نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران صبح امروز برگزار شد و اعضای شورای شهر تذکرات و موضوعات مختلفی را ارائه کردند.

 ابراهیم امینی در صحن امروز شورای شهر درباره انتخابات شورای ششم اظهار داشت: طی روزهای گذشته شاهد رد صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان شوراها بودیم ولی خوشبختانه ۵ نفر از اعضای شورای شهر کنونی که رد صلاحیت شده بودند تأیید صلاحیت شدند.

وی افزود: البته انتظار داریم که زمینه حضور ۵ عضو دیگر شورای شهر هم فراهم شود  از هیأت مربوطه خواستاریم کاندیداها را صرف نظر از دیدگاه‌شان مورد تأیید قرار دهند.

نایب رئیس شورای شهر تهران به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت:‌ مصوبه شورای نگهبان در مورد نحوه ثبت‌نام کاندیداها سیلی از انتقادات را در میان حقوقدانان و فعالان اجتماعی ایجاد کرده است.

امینی ادامه داد: شورای نگهبان حق قانون‌گذاری ندارد و طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی مسؤولیت اجرای قانون اساسی با رئیس‌جمهور است.

وی در ادامه به ضرب و شتم یکی از دستفروشان در تهران طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: از شهرداری می‌خواهیم هر چه سریع‌تر نسبت به بررسی زوایای این ماجرا و اعلام گزارش به شورا و شهروندان اقدام کند.

وی همچنین با اشاره به حملات تروریستی برچی کابل و محکومیت جنایات رژیم صهونیستی در قدس اشغالی و حملات این رژیم به غزه گفت: هنوز زخم‌های حادثه دهشتناک تروریستی دشت بَرچی کابل و به خاک و خون کشیده شدن ده‌ها دختر دانش آموز خردسال التیام نیافته بود، در روزهای اخیر شاهد تصاویری دلخراش و بهت آور از جنایت در قدس اشغالی به‌دست رژیم جنایتکار صهیونیستی و قتل زنان، مردان و کودکان مظلوم فلسطینی هستیم.

امینی ادامه داد: جنایت‌هایی که طی سال‌های اخیر در سرزمین‌های اشغالی و قدس بی‌سابقه بوده و بیش از پیش ماهیت رژیم اسرائیل را برای جهانیان هویدا ساخت و دست مدعیان دروغین حقوق بشر در کشورهای غربی و آمریکا را نیز بیش از پیش رو کرد. حمایت‌های برخی از کشورهای اروپایی از جنایت‌های اخیر و دفاع مشروع قلمداد کردن آن، مضحک، به‌دور از اصول حقوق بین‌الملل و مایه سرافکندگی است. امیدواریم جامعه جهانی هرچه زودتر اقدامات لازم را جهت توقف این جنایات و پایان دادن به کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین صورت دهد.

لزوم همسان سازی حقوق پرسنل شهربان معبربان با هادیان شهر بر اساس مصوبه شورا

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران گفت: سال گذشته در هنگام بررسی بودجه ۱۴۰۰شهرداری تهران در کمیته بودجه و نظارت مالی مصوبه ای در خصوص همسان سازی حقوق پرسنل شهربان و معبربان تنظیم شد که خوشبختانه در صحن شورا همسان سازی حقوق پرسنل شرکت شهربان معبربان با هادیان شهر به تصویب رسید.

وی افزود: اما متاسفانه بر اساس اخبار واصله تغییری در حقوق همکاران زحمتکش شهربان معبربان احساس نشده و افزایش حقوق در حد مصوب وزارت کار بوده است. 

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: مستحضر هستید که دورکاری، شیفت کاری و تعطیلی برای پرسنل شهربان حریم بان معبربان معنایی ندارد. با این وجود این عزیزان در سخت ترین شرایط همچنان در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند. 

فراهانی ادامه داد: لذا ضروری است شرکت مذکور حق و حقوق همکاران شهربان و معبربان به شکل کامل بر اساس مصوبه شورا در خصوص همسان سازی با هادیان شهر پرداخت کند. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد: بر همین اساس در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور در خصوص لزوم همسان سازی حقوق پرسنل شهربان معبربان با پرسنل هادیان شهر تذکر می دهم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.