فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی خطاب به فرماندهان مقاومت فلسطینی با بیان اینکه «بر دستان حامل سلاح جهاد و دفاع از قدس و مقدّسات، بوسه می‌زنم»، تصریح کرد: ما لحظه به لحظه جزئیات نبرد «سیف القدس» را پیگیری می‌کنیم.

 لحظه به لحظه جزئیات نبرد «سیف القدس» را پیگیری می‌کنیم

قدس آنلاین: سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به ابوخالد محمد الضیف فرمانده کل گردان‌های القسام و ابو محمد اکرم از فرمانده ارشد مقاومت و همه فرماندهان مقاومت در فلسطین، بر ادامه مقاومت جانانه و ایستادگی در نبرد «سیف القدس» تأکید کرد.

در بخشی از پیام فرمانده نیروی قدس سپاه در بخشی از پیام خطاب به فرماندهان مقاومت فلسطینی آمده است: ما لحظه به لحظه جزئیات نبرد «سیف القدس» را پیگیری می‌کنیم. نبردی که به نیابت از امّت و در دفاع از شرف وکرامت و مقدّسات امّت اسلامی، با گردان‌ها و گروهان‌ها و تیپ‌های مقاومت، درگیر آن هستید و روزگاری جدید را در تاریخ درگیری و مقابله با دشمن صهیونیستیِ غاصب، گشود. بر دستان حامل سلاح جهاد و دفاع از قدس و مقدّسات، بوسه می زنم.

سردار قاآنی در بخش دیگری از این پیام خود خطاب به ملت و همه فرماندهان و رزمندگان مقاومت فلسطین در نبرد «سیف القدس» با سلام و درود به شهیدان راه آزادی قدس شریف و همه مجاهدان و مردم مقاوم فلسطین و همه گروه‌های مقاومت آن سرزمین مقّدس و با تقدیر از رشادت‌ها و جانفشانی‌ها در این نبرد مقّدس افزود: جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در حق مردم بی سلاح و بی گناه، همانگونه که دل ملت مسلمان فلسطین را به درد می‌آورد، برای ما نیز دردناک است؛ ولیکن آنچه ما را دلداری و تسلّی می دهد این است که ما و شما در یک مکتب و یک خط هستیم؛ شهادت دروازه ورود به زندگی حقیقی است؛ همانا ایمان داریم، هر قطره خونی که در مسیر قدس ریخته شود، ما را به آزادسازی آن از لوث وجود اشغالگران نزدیک تر می‌نماید.

وی در بخش دیگری از این پیام‌ها با تأکید بر حمایت همه جانبه از ملت و همه گروه‌های مقاومت فلسطینی تصریح کرد: بر عهد و پیمانی که شهید قدس و فرمانده عالی مقام، «حاج قاسم سلیمانی» با شما بست، تأکید می‌کنم؛ پیمانی که مبتنی بود بر اینکه «هر قدر فشار ها زیاد تر شود و تحریم ها بیشتر گردد، هرگز فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت». با روح و جسم خود و با همه قدرت و امکاناتی که خداوند عزوجل به ما ارزانی داشته، در محور مقاومت با شماییم. «با شما باقی خواهیم ماند» و تا نابودی و زوال رژیم غاصب و ظالم و محو کردن آن از روی زمین و آزادی تمامی خاک فلسطین، از پای نخواهیم نشست و هرگز آرام نمی گیریم.

به گزارش ایسنا، متن کامل نامه فرمانده نیروی قدس سپاه به فرمانده کل گردان‌های القسام (شاخه نظامی حماس) به شرح زیر است:


«بسم الله الرحمن الرحیم

{أذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَیٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ}الحج 39

برادر عزیز و فرمانده مجاهد آقای ابوخالد محمد الضیف و همه فرماندهان مقاومت در فلسطین حفظهم الله

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

به حضرتعالی و تمام فرزندان مسلمان فلسطین، فرا رسیدن عید فطر را تبریک عرض می کنم؛ عیدی که امسال آن را با تمام معانی عزّت و کرامت، به برکت جهاد شما و از خود گذشتگی هایتان، با شما سپری می کنیم.

ای شهید زنده ای که عمر خود را در صف اول میدان های جهاد گذرانده اید و علی رغم تمام چالش ها و خطر ها، با گامی استوار و اراده ای قوی و با اطمینان به وعده خدا به پیروزی، استوار مانده اید.

از سوی خود و به نمایندگی از تمامی مسئولین جمهوری اسلامی، حضرتعالی را که فرمانده ای شجاع و فداکار هستید، و نیز  تمام فرماندهان و مجاهدان همه گروه های مقاومت را، مورد خطاب قرار می دهم.

سلام و درود بر مجاهدین سرزمین فلسطین، آنان که به عهد و پیمانی که با خدا بستند، صادقانه وفادارند. همه آنان که عزم، اراده، تلاش و همتشان یکپارچه شده و آنگونه که خداوند عزوجل دوست دارد، بودید و هستید.

{إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنْیَانٌ مَّرْصُوصٌ} الصف4

سلام و درود بر همه گروه های مقاومت، که جهت تهیه وسایل قدرت و فراهم کردن اسباب پیروزی، به رغم تمامی موانع  و سختی ها، کوشیدند و کلام خداوند متعال در این آیه شریفه را، راهنمای خود قرار داده اند.

{وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ} الأنفال60

 پس به یاری خداوند و توفیق الهی، هر آنچه را که ممکن بود، فراهم ساخته و آماده کردید؛ و به وعده ای که برای کمک به قدس داده بودید، وفادارانه عمل کردید و به دشمن غاصب، طعم رعب و وحشت و شکست و خواری را، چشانده و می چشانید.

سلام و درود بر اهالی مقاوم و مؤمن قدس شریف که مقاومت را در آغوش گرفته و در برابر وحشی گری های دشمن صهیونیستی و جنایات هولناکی که در حق بی گناهان مرتکب می شود، با عزم و اراده و پایداری، استوار و ثابت قدم باقی مانده اند؛ و در راه خدا با عزت و افتخار اقدام به از خود گذشتگی های پی درپی می نمایند، در حالیکه راضی به رضای الهی بوده چشم به پیروزی نزدیک که وعده خداوند متعال است، دارند.

سلام و درود بر مردم مسلمان فلسطین در قدس و کرانه باختری و تمامی شهرهای فلسطینی اشغال شده در سال 1948، که با آگاهی و بصیرت در دفاع از قدس و مقدساتش، و دفاع از غزه و پایداریش برخاسته اند و به جهان ثابت کردند که ملتی زنده و با نشاط بوده و در مسیر پیروزی حرکت می کنند و امکان ندارد با گذشت زمان، حق خود را آنگونه که متوهّمان ناآگاه پنداشته اند فراموش کنند.

برادر عزیز، برادران گرامی، سران، رهبران و فرماندهان مقاومت

ما لحظه به لحظه جزئیات نبرد "سیف القدس" را پیگیری می کنیم. نبردی که به نیابت از امّت و در دفاع از شرف وکرامت ومقدّسات امّت اسلامی، با گردان ها و گروهان ها و تیپ های مقاومت، درگیر آن هستید.

این نبرد، روزگاری جدید را در تاریخ درگیری و مقابله با دشمن صهیونیستی غاصب ،گشود.

مقاومت شما با خون وآتش، معادله سربلندی و عزّت را رقم زد. معادله ای که عبارت است از اینکه دشمن صهیونیستی نمی تواند قدس را بدون یار و یاور و مدافع انگاشته و به آن تهاجم و تجاوز نماید؛ بدون اینکه با پاسخ  بازدارنده مقاومت که برخوردار از قدرتی انباشته شده در طول ده ها سال است، روبرو شود؛ همانگونه که مقام معظّم رهبری امام خامنه ای "حفظه الله" در سخنرانی اخیرشان در روز جهانی قدس فرمودند: حرکت نزولی و رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی، آغاز شده و وقفه نخواهد داشت.

نبرد "سیف القدس"  امّت را به سوی قدس و مقدّساتش باز گرداند و روشن ساخت که، دلهای مسلمانان جهان همچنان به عشق قدس می طپد. این نبرد آشکار ساخت که تمامی سازشکاران و شرکت کنندگان در معامله فروش فلسطین و عادی سازی روابط، فقط نمایشگر هویت خود می باشند، نه نمایانگر خواست ملتها؛ و بدون شک از خیانت های خود پشیمان خواهند شد.

ای فرمانده بزرگ و ای فرماندهان گرامی

با پایداری خود و ایستادگی برادران مجاهدتان در گروه های مختلف مقاومت،کارزاری شجاعانه و نبردی عظیم را رقم زدید که بار دیگر ضعف و سستی دشمن را ثابت کرد و به حقّ روشن ساخت که (این رژیم) ضعیف تر از خانه عنکبوت است.

در اینجا مایلم بر عهد و پیمانی که شهید قدس و فرمانده عالی مقام، "حاج قاسم سلیمانی" با شما بست، تأکید کنم؛ پیمانی که مبتنی بود بر اینکه " هر قدر فشار ها زیاد تر شود و تحریم ها بیشتر گردد، هرگز فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت".

دشمن صهیونیستی به یقین می داند که فلسطین، امروز تنها نیست، بلکه محور مقاومت که هر لحظه گسترده تر و مستحکم تر و بهم پیوسته تر می شود، با اوست و قدس قطب نمای این محور و قبله جهاد آن است.

محوری که رسول الله صل الله علیه و آله وصحبه و سلم و همه کسانی که پیرو آن حضرتند الگوی آن است ، محوری که خداوند متعال در قرآن کریم آنها را چنین توصیف کرده است.

{مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ  وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ} الفتح29

در پایان مجدداً به جنابعالی و یکایک مردم مسلمان فلسطین و همه مجاهدان آن سرزمین مقدّس سلام و درود می فرستم و بر دستان حامل سلاح جهاد و دفاع از قدس و مقدّسات، بوسه می زنم.

عهد وپیمان ثابت ما با خداوند عزّوجل این است که "با شما باقی خواهیم ماند" و تا نابودی و زوال رژیم غاصب و ظالم و محو کردن آن از روی زمین و آزادی تمامی خاک فلسطین، از پای نخواهیم نشست و هرگز آرام نمی گیریم.

{وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ} الحج 40

برادر شما اسماعیل قاآنی

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»
همچنین متن نامه فرمانده نیروی قدس سپاه به فرمانده سرایا القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) به شرح زیر است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم

{ أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُواْ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیر} سوره حج آیه 39

برادر عزیز و فرمانده مجاهد آقای ابو محمد اکرم و همه فرماندهان مقاومت در فلسطین حفظهم الله

السّلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

عید مبارک رمضان را که امسال با طراوتِ جهاد آراسته شد و با خون شهدا خوشبو و معطّر گردید تبریک عرض می کنم.

از سوی خود و به نمایندگی از تمام مسئولین جمهوری اسلامی ایران به شما فرمانده مخلص و مجاهد دلیر و بی باک سلام و درود می فرستم. سلام و درود بر شما و همه مجاهدین و فرماندهان گروه های مقاومت و اهالی غزه که با عزت و افتخار و بزرگ منشی و استواری، با جنایات دشمن صهیونیستی مقابله می کنند. سلام و درود بر تمامی مردم و ملت فلسطین که در دفاع از کرامت امت و مقدساتش در قدس و کرانه غربی و تمام سرزمین های اشغال شده در سال 1948 میلادی، بپا خاسته اند.

فرماندۀ مجاهد ... فرماندهان گرامی مقاومت

با پایداری، یکپارچگی و فرماندهی و هدایت حکیمانه و شجاعانه خود در نبرد سیف القدس غرور ارتش رژیم صهیونیستی را درهم کوبیده و پایمال کردید. ثابت کردید که قدس تنها نیست. به اثبات رساندید که تواناییهای جهادی روزافزونتان توانست به ارتش رژیم صهیونیستی خسارت های سنگینی وارد کند و ثابت کردید که این توانمندی ها از آنچه که دشمن تاکنون مشاهده کرده است و حتی می تواند تصور کند، بیشتر است.

ای عزیزان، جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در حق مردم بی سلاح و بی گناه، همانگونه که دل ملت مسلمان فلسطین را به درد می‌آورد، برای ما نیز دردناک است؛ ولیکن آنچه ما را دلداری و تسلّی می دهد این است که ما و شما در یک مکتب و یک خط هستیم؛ همان مکتب و خطی که ایمان دارد به اینکه قتل -یعنی بزرگ ترین چیزی که دشمن ما را به آن تهدید می کند و در حق ما مرتکب می شود-، بالاترین مدال افتخاریست که چشم به آن داریم و با شوق، اشتیاق و عشق منتظر آن هستیم. قتل برای ما شهادت است و شهادت دروازه ورود به زندگی حقیقی است؛ همانا ایمان داریم، هر قطره خونی که در مسیر قدس ریخته شود، ما را به آزادسازی آن از لوث وجود اشغالگران نزدیک تر می نماید.

 بزرگ ترین آرزوی ما این است که باری تعالی شهادت در راه آزادی قدس شریف را در پیکار با آنان که پروردگار متعال، ایشان را « أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُوا »، دشمن ترین خصم مومنان توصیف کرده است؛ روزیمان کند.

ما اطمینان داریم، که نتیجه این پیکار، پیروزی حتمی و پایان دهنده نهایی رژیمی است که بر باطل بنا شده است. همانا ما وارد مسجد مبارک الاقصی شده تا با عزت و اقتدار، نمازمان را درآن اقامه نماییم و به وعده قاطعانه خداوند ایمان داریم که در قرآن کریم می فرمایند:{ فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَةِ لِیَسُوءُوا وُجُوهَکُمْ وَلِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِیُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرًا} الإسراء7 ،

برادر عزیز ... برادران گرامی

ما با شما هستیم و پایبند بر عهد و پیمان خود با شهید قدس فرماندۀ عالی مقام حاج قاسم سلیمانی.

با روح و جسم خود و با همه قدرت و امکاناتی که خداوند عزوجل به ما ارزانی داشته، در محور مقاومت با شماییم. محوری که در حقیقت محور قدس است و طی سال های گذشته توانایی ها و توانمندی هایش گسترش و افزایش یافته است. هرگز از یاری و نصرت شما دست برنخواهیم داشت تا زوال و نابودی این رژیم غاصب تحقق یابد، هرقدر که چالش ها و خطرها شدت گرفته و فزونی یابد.

رهبر معظّم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدّظله العالی) در سخنرانی اخیر خود به مناسبت روز جهانی قدس تاکید نمودند که «مبارزه با این رژیم جنایتکار و خونریز، مبارزۀ با ظلم و تروریسم است و این امر مسئولیت همگان است.»

بار دیگر بر شما و یکایک مردم استوار و پایدار فلسطین و همه مجاهدین سرزمین فلسطین سلام و درود
می فرستم و بر دستانِ مجاهدتان که خداوند با آن ها بسوی دشمنش شلیک می کند، یعنی همان دستانی که مقدّمه ساز تحقق فتح مبین هستند، بوسه می زنم.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته

{ وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ }


برادرتان  اسماعیل قاآنی

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.