رییس جمهوری گفت: امیدواریم ایام نوروز سال آینده با واکسیناسیون عمومی که انجام می‌گیرد و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی،صنعت گردشگری رونق پیدا کند.

امیدوارم با واکسیناسیون عمومی صنعت گردشگری رونق پیدا کند/ می‌شد که الان تحریم تمام‎ شده باشد

قدس آنلاین: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در شصت و نهمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید که از طریق ویدیو کنفرانس برگزارشد، گفت: تلاش‌های خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شده است.

وقتی تعداد تخت هتلی و اقامتگاهی در سراسر کشور از ۲۱۹ هزار به ۴۶۵ هزار افزایش پیدا می‌کند به آن معنا است که رونقی را در گردشگری داخلی و خارجی مشاهده می‌کنیم.

او با اشاره به سختی‌هایی که کرونا در بخش گردشگری به وجود آورده است، یادآورشد: در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ هم با مشکلاتی روبرو هستیم، اما در عین حال این نوید را می‌دهم که وضع گردشگری در ماه‌های پایانی امسال وقتی واکسیناسیون در سراسر کشور انجام بگیرد شرایط جدیدی می‌شود و همه این زحماتی که مردم و بخش دولتی و خصوصی کشیدند در پایان امسال شاهد بهره برداری خواهند بود.

روحانی تاکید کرد: امیدواریم ایام نوروز سال آینده با واکسیناسیون عمومی که انجام می‌گیرد و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی که انجام می‌گیرد رونق پیدا کند و شرایط جدیدی را در کشور شاهد باشیم.

او ادامه داد: سال ۹۹ و اواخر ۹۸ دچار مشکل بودیم و در ۶ ماهه اول سال۱۴۰۰ هم با مشکلاتی روبرو هستیم. این نوید را می‌دهم که در ماه‎‌های پایانی سال، بعد از واکسیناسیون مردم، در حوزه گردشگری شرایط جدیدی در کشور خواهیم داشت.

روحانی ادامه داد: یکی از افتخارات دولت در بخش گردشگری این است که ۲۷۲۳ شی تاریخی را توانستیم به کشور بازگردانیم. این اشیاء سال‌ها در سایر کشورها بود و ما تلاش کردیم به دادگاه‌ها رفتیم و این اشیاء را از آمریکا و اروپا به کشور بازگردانیم. یک بخش از احقاق حقوق مردم بازگرداندن همین اشیاء تاریخی بود.

رئیس جمهور گفت: ماه خرداد ماه حماسه‌ها در تاریخ کشورمان است. امسال هم امیدواریم خردادی باشد که مژده‌ها و بشارت‌ها را برای ما به ارمغان بیاورد. آنقدر طرح و پروژه برای سال‌های آینده آماده کردیم که دولت بعد هم با تکمیل و افتتاح‌های آن می‌تواند هر پنجشنبه یا هر روزی که بخواهد پروژه‌ها را افتتاح کند.

روحانی با اشاره به اهمیت آثار باستانی در کشور تصریح کرد: شما وقتی به تخت‌جمشید و اصفهان می‌روید هنر و و هویت ایرانی را مشاهده می‌کنید. امروز تنوع بخشی به جاذبه گردشگری مهم است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ما در دولت یازدهم و دوازدهم برای روستاها خیلی تلاش کردیم. امروز روستاها جاذبه دارد و حتی می‌تواند مهاجرت معکوس داشته باشد. روستاهای ما امروز احیا و آباد شدند و جاذبه‌های زیادی دارند که گردشگران را جذب کند.

او با تاکید بر موضوع کرونا گفت: کرونا در ایران ۱.۵ میلیون شغل ما را تحت تاثیر قرار داده است. کرونا تمام نمی‌شود، اما به تمام افرادی که اسیب پذیر هستند که حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیون می‌رسد را واکسینه می‌کنیم و آمار فوتی‌ها کاهش می‌یابد و به ۶۰ تا ۷۰ نفر و ان شا الله کمتر می‌رسد. در کرونا ما یک مهاری را تا پایان این دولت بوجود می‌آوریم.

رئیس جمهور بیان داشت: در زمینه تحریم هم کار بزرگی این دولت انجام داد؛ البته من نمی‌خواهم یکسری مسائل را بگویم. می‌شد که تحریم تمام شده باشد، ولی حالا؛ همفکری، اجماع و همه با هم یک کاری را انجام دهیم.

او ادامه داد: با همه حرف‌ها بخش‌های اصلی تحریم از نظر من در توافق پایان یافته است و در عمل باید توافق کامل شود وقتی کامل شد اجرا کنیم.

روحانی گفت: البته تصمیم خود ما است و درست هم است و تصمیم گرفتیم همه چیز تمام شود بعد اجرا شود و الا اگر می‌خواستیم بخش بخش شروع کنیم مثلا تحریم نفت و بانکی را برداریم و به ترتیب جلو برویم در اول سال و آخر سال قبل هم امکان پذیر بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.