جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳

کره جنوبی آماده از سرگیری گفتگوها با پیونگ یانگ

سخنگوی حزب حاکم کره جنوبی گفت، حزب حاکم و دولت امروز (جمعه) توافق کردند تا هرچه زودتر گفتگوها با کره شمالی را با هدف احیای روابط بین دو کشور از سر بگیرند.

دیدار رهبران دو کره

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "کو یونگ-جین"، سخنگوی حزب حاکم دموکراتیک کره جنوبی گفت:‌ ما توافق کرده‌ایم که سئول باید گفتگوها و تبادلات را با کره شمالی به منظور بهبود روابط بین دو کره تسهیل کند.

به گفته این سخنگو، حزب و دولت قرار است با هم منظور کسب تاییدیه پارلمان درباره اعلامیه پانمونجوم در زمان مناسب همکاری کنند؛ این اعلامیه در سال ۲۰۱۸ از سوی کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به تصویب رسید.

گفتگوهای بین دو کره در پی تصمیم پیونگ یانگ برای قطع تمامی خطوط ارتباطی با سئول در ژوئن گذشته میلادی در پایین‌ترین سطح خود است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در ۲۱ مه سال جاری میلادی و مون جائه این، همتای کره جنوبی‌اش در واشنگتن نشستی داشتند و در آن به بررسی خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و همکاری در زمینه کره شمالی پرداختند.

بایدن نیز گفته که تمایل دارد تا دیداری با رهبری کره شمالی داشته باشد اگر که پیونگ یانگ به تعهدش درباره خلع سلاح اتمی پایبند باشد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما