حضور همسر عبدالناصر همتی در برنامه تلویزیونی یک سؤال را پیش کشید که همسران سایر نامزدهای انتخابات در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنند و بالاخره کدام‌یک از آن‌ها به پاستور خواهد رفت؟

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید/یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

به گزارش قدس آنلاین، سیدابراهیم رئیسی با فرزند امام جمعه مشهد، جمیله‌سادات علم‌الهدی، ازدواج کرده است.

خانم علم‌الهدی دکترای فلسفه تعلیم و تربیت دارد و دانشیار دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی است. در کارنامه این استاد دانشگاه، ریاست پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری و انتشار ۱۷ کتاب هم خودنمایی می‌کند.

در سال ۹۶ که رئیسی کاندیدای ریاست جمهوری شد، خانم علم‌الهدی گفت فرزندانش با شنیدن این خبر خیلی گریه کرده‌اند و سعی در منصرف کردن پدرشان داشته‌اند. خود او هم به دلیل ناراحتی از این تصمیم همسرش، چند روز در بیمارستان بستری شد.

حاصل ازدواج خانم علم‌الهدی با رئیسی، دو دختر است. یکی در دانشگاه تهران دکترای جامعه‌شناسی می‌خواند و دیگری لیسانس فیزیک دانشگاه شریف و فوق‌لیسانس علوم قرآن و حدیث دارد. هر دو دختر رئیسی ازدواج کرده‌اند و در تهران ساکن هستند.

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید | یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

جمیله‌سادات علم‌الهدی (همسر آیت‌الله رئیسی) و دختر امام جمعه مشهد

همسر پزشک جلیلی

همسر سعید جلیلی، دکتر فاطمه سجادی پزشک عمومی است. آن‌ها در سال ۱۳۷۱ ازدواج کردند و یک پسر به نام سجاد دارند. با این حال حضور کمرنگ دکتر سجادی در رسانه‌ها چه در انتخابات ۱۳۹۲ و چه حالا در انتخابات ۱۴۰۰ نشان داده او فعالیت اجتماعی مستقلی از جلیلی دارد و چندان مایل به حضور در مقابل دوربین‌ها نیست.

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید | یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

سجاد، تنها فرزند سعید جلیلی و همسرش فاطمه سجادی

خانواده ۵ نفره همتی

دکتر سپیده شبستری، همسر عبدالناصر همتی، مدتی قبل با حضور در یک برنامه تلویزیونی حسابی سر زبان‌ها افتاد. او که مسئولیت ستاد انتخاباتی همسرش را به عهده دارد، در رشته اقتصاد تحصیل کرده و دکترای مدیریت گرفته است.

حاصل ازدواج او با همتی یک پسر و دو دختر است. پسر خانواده، امیرحسین، متولد ۶۴ و استاد معماری و سینما است. او با نقش‌آفرینی در سریال عملیات ۱۲۵ در شبکه‌های اجتماعی معروف شد. یکی از دختران همتی پزشک متخصص اطفال است و دختر دیگر، دانشجوی رشته معماری است.

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید | یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

سپیده شبستری (همسر عبدالناصر همتی) مسئولیت ستاد انتخاباتی همسرش را بر عهده دارد

ازدواج زاکانی با همسر یک شهید

معصومه پاکتچی، همسر علیرضا زاکانی، هم حضور اجتماعی فعالی دارد. او در حوزه علمیه تحصیل کرده و مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران است. زاکانی چند سال قبل درباره فرزندانش گفته بود: «بنده در دوران دفاع مقدس تصمیم به ازدواج با همسر یک شهید که یک فرزند داشت گرفتم. اکنون سه داماد دارم. دختر اولم در دبیرستان ازدواج کرد، اما دو دختر دیگرم بعد از کنکور ازدواج کردند. ازدواج هیچ‌یک از فرزندانم سیاسی نبوده است.»

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید | یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

علیرضا زاکانی، همسرش و دختران‌شان زینب و مریم

ماجرای ازدواج محسن رضایی

معصومه خدنگ، همسر محسن رضایی، خانه‌دار است. درباره ازدواج آن‌ها گفته‌اند محسن رضایی از طریق آیت‌الله جلالی‌خمینی، امام جماعت مسجد احمدیه نارمک، به جست‌وجوی همسری مناسب بود و با معرفی ایشان با خانم معصومه خدنگ آشنا شد. آن‌ها در سال ۱۳۵۳ ازدواج کردند. حاصل این ازدواج ۵ فرزند به نام‌های احمد، سارا، علی، زهرا و مهدیه است. احمد رضایی در آبان‌ماه ۱۳۹۰ درگذشت.

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید | یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

معصومه خدنگ (همسر محسن رضایی) او را در روز ثبت‌نام همراهی کرد

مهرعلیزاده و فرزندانش

درباره همسر محسن مهرعلیزاده اطلاعاتی در دسترس نیست. او در سال ۱۳۵۹ ازدواج کرده و سه فرزند به نام‌های یاسر (متولد ۱۳۶۰)، محمدعلی (متولد ۱۳۶۲) و سعیده (متواد ۱۳۶۶) دارد که مؤسس خیریه پیوند مهر هستند.

سعیده لیسانس رشته طراحی و دوخت دارد و در سال ۱۳۹۸ به دبیری شورای گردشگری سلامت کیش منصوب شد. محمدعلی فیزیک خوانده و عضو هیات مدیره شرکت محتواپرداز پارسه است و در کارنامه یاسر، نایب‌رئیسی هیات مدیره شرکت تجارت صنعت مرصوص، عضویت در هیات مدیره طراح صنعت شاره، عضویت در هیات مدیره توسعه صنعت مهر سبا به چشم می‌خورد.

مهرعلیزاده درباره ازدواجش گفته است: «من سال ۵۹ سپاهی بودم. دوستم گفت فلانی، نمی‌خواهی ازدواج کنی؟ من هم به شوخی گفتم هنوز موردش پیدا نشده. گفت خانم من یک همکلاسی دارد اینطور و آنطور است و مشخصاتش را گفت. گفت برویم برای خواستگاری؟ گفتم برویم. با همان لباس خاکی سپاه و جبهه رفتیم. فردا از خانه خودشان تماس گرفت با خانواده خانم خیری، همسرم، قرار گذاشتند. آن‌ها هم دوست من را می‌شناختند و خیلی به او اعتماد داشتند و رفتیم یک صحبت اولیه کردیم و دیگر این باب آشنایی شد و بعد مراحل بعدی را انجام دادیم.»

همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید | یکی از این ۷ زن به پاستور خواهد رفت

محسن مهرعلیزاده و فرزندانش سعیده و یاسر

از همسر امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی هم اطلاعات زیادی در دست نیست. اما او در یک گفت‌وگو درباره ازدواجش گفته بود: «در دوره دانشجویی همسر یکی از هم‌دانشکده‌ای‌هایم کارمند اداره بهداشت بودند و با مادر خانم بنده آشنایی داشتند. با واسطه ایشان ما به خواستگاری رفتیم و در سال ۷۶ مراسم ازدواج‌مان برگزار شد. در آن زمان من ۲۶ ساله بودم و همسرم ۲۴ سال داشت.» حاصل ازدواج قاضی‌زاده‌هاشمی و همسرش هم، یک دختر ۱۹ ساله و پسری ۱۵ ساله است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
    0 1
    خنده دار نیست که به جلیلی و رییسی میگفتن میخوان زنان رو محدود کنن؟؟؟