معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به برنامه‌های حوزه مسکن در سال ۱۴۰۰ گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که با سپاه، بسیج، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد مستضعفان امضاء کردیم بیش از ۵۰ هزار مسکن برای مددجویان‌مان در سراسر کشور ساخته می‌شود.

رشد ۶۷ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد در سال ۱۴۰۰

قدس آنلاینحسین خدرویسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رشد ۶۷ درصدی مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال جدید مستمری مددجویان کمیته امداد اعم از معیشت‌بگیران و تبصره ۱۴، ۶۷ درصد رشد کرد. براین اساس مستمری یک نفره ۳۵۰ هزار تومان، دونفره ۵۰۰ هزارتومان، سه نفره ۷۰۰ هزارتومان، چهارنفره ۹۰۰ هزارتومان و پنج نفره و بالاتر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شده است.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد از بعد خانوار کمیته امداد از جامعه مددجویی، یک نفره و دو نفره است. 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در پاسخ به این سوال که طی سال گذشته چندنفر از مددجویان از پوشش کمیته امداد خارج شدند؟ اظهار کرد: براساس شاخص‌های توانمندسازی و شاخص‌های عادی حدود ۱۵۰ هزار نفر به دلایل مختلف از تحت حمایت خارج شدند و به همان تعداد نیز جایگزین شدند.

خدرویسی در ادامه به برنامه‌های سال ۱۴۰۰ این معاونت در کمیته امداد اشاره کرد و توضیح داد: علاوه بر کارهای جاری و ساری در حوزه بهداشت، درمان، آموزش، فرهنگی، مذهبی و دیگر نیازهای جامعه مددجویی، در حوزه توانمندسازی، اشتغال، مسکن و همچنین فعالیت‌های فرهنگی متمرکز هستیم و در این زمینه برنامه‌هایی تدوین و به استان‌ها ابلاغ شده و منابع مربوطه آن در نظر گرفته شده است و گام به گام به دنبال اجرای برنامه‌ها و سیاست‌ها برای توانمندسازی مددجویان هستیم.

وی درباره برنامه‌های حوزه اشتغال گفت: هم در بخش کاریابی و هم تعامل کارفرمایان و راهبران شغلی و هم راه‌اندازی مشاغل خرد و خانگی و همچنین مشاغلی که دارای توجیه اقتصادی برای مددجویانمان باشد با آموزش‌ها و مهارت‌های لازم برنامه اشتغال‌زایی داریم. 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در ادامه به برنامه‌های حوزه مسکن در سال جاری اشاره کرد و افزود: با تفاهم‌نامه‌ای که با سپاه، بسیج، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد مستضعفان امضاء کردیم بیش از ۵۰ هزار مسکن برای مددجویان‌مان در سراسر کشور ساخته می‌شود. 

خدرویسی گفت: در اولین گام ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی در دستور کار ویژه قرار دارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.