شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳

قاضی زاده هاشمی روحانی را به مناظره فراخواند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به انتقاد و هجمه حسن روحانی به مسائل مطرح شده در دو مناظره انتخاباتی گذشته او را به مناظره تلویزیونی رودر رو دعوت کرد.

قاضی زاده هاشمی

قدس آنلاین: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در دشمین مناظره انتخاباتی که با موضوع «دغدغه‌های مردم» برگزار شد؛ در واکنش به اظهارات روز چهارشنبه رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت و انتقدهای تند و گزنده او در مرود مسائلی کهنامزدها در مناظره اول و دوم تلویزیونی مطرح کردند وی را به مناظره رودر رودر رسانه ملی فراخواند.

وی در پاسخ به اولین سوال مناظره آخر درباره هفت دغدغه مردم پیرامون موضوعاتی همچون گرانی و نرخ بالای تورم، عدالت و کاهش فاصله طبقاتی، کود اقتصادی و کسادی کسب و کار، شفافیت مقابله با فساد اقتصادی و رانت خواری، ساماندهی یارانه های پنهان و آشکار، بیکاری به ویژه اشتغال فارغ التحصیلان و تامین مسکن با بیان اینکه  لازم است که این دغدغه ها ریشه یابی شود و روش اصلاح بیان شود، گفت:  عدم توازن در بخش مسکن، آموزش و ...را شاهدیم. با اینکه افزایش تولید مسکن داشته ایم اما محصور در چند استان بوده است که باعث مهاجرت و تغییر ترکیب جمعیتی کشور شده است. منابع کشور به صورت نادرست درحال توزیع هستند، و ساختارها استضعاف گر هستند.

مردم این را از نحوه مدیریت ناکارآمد و کارنابلدی مسئولین می‌بینند که ما در پنجره طلایی هستیم ولی دچار قفل و انسداد هستیم. کارنامه دولت‌ها هم در این زمینه روشن است و روندها به صورت اساسی حل و فصل نشده است.

بی اعتمادی به دولت ها شکل گرفته است. در کرونا مردم به شدت گرفتار شدند، خانواد ای می شناسم که سرپرست خانوار فوت کرده و  دو بچه یتیم به جای گذاشته است. مردم یک سال است که بین نان و جان مانده اند.

خطاب به مسئولان و آقای روحانی می گویم در این جمع کسی حاضر نیست که عملکرد دولت را گردن بگیرد، شما از دفتر خارج شوید در صداوسیما در موضوع کرونا و دیگر موضوعات با شما مناظره کنم. در ماجرای گرانی بنزین معلوم نشد چه کسی مقصر است. یکسری شوراها درست شده عده‌ای پشت آن قائم می‌شوند و رهبری مجبور است وسط بیاید؛ در این موضوع کسی حاضر نشد استعفا دهد یا عذرخواهی کند.

نظر شما