شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹

احتمال برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران وجود ندارد

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اعلام کرد امکان برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری وجود ندارد.

نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا اسماعیلی مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت‌وگو درباره مساله کاغذ و مشکلات ناشران و همچنین مصوبه جدید گفت: پس از پیگیری‌های مفصل وزارتخانه، هیات دولت با واردات کاغذ توسط شرکت‌های واردکننده موافقت کرد و اطلاعیه آن روی پایگاه رسمی وزارت ارشاد قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه شرکت‌های معتبر باید بر اساس فراخوان اعلام شده برای امر واردات اقدام کنند، ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی، امیدواریم در دولت کنونی کاغذ را در اختیار ناشران قرار دهیم. این کاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود.

به گفته وی، سال ۹۹ ارز به کاغذ تخصیص داده نشد، لذا مبلغی که برای واردات در اختیار قرار می‌گیرد، ادامه تسهیلات در سال ۹۸ قلمداد می‌شود.

اسماعیلی با اعلام اینکه کارگروه کاغذ در معاونت امور فرهنگی تشکیل شده و کاغذی که دولت برای واردات آن اعلام موافقت کرده است، مختص نشر و مطبوعات است، توضیح داد: در تلاش هستیم هرچه سریع تر راهی پیدا کنیم تا کاغذ به راحتی به دست ناشران برسد.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد همچنین درباره احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی و حقیقی گفت: این خبر واقعیت ندارد و در شرایطی نیستیم که نمایشگاه به صورت فیزیکی برپا شود. در این باره، ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم گیری کند و از حیطه اختیار ما خارج است.

وی همچنین درباره برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید پاسخ صریحی از برگزاری نداد.

انتهای پیام/

نظر شما