شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴

فراخوان هفتمین جایزه جهانی اربعین منتشر شد

هفتمین جایزه جهانی اربعین

دبیرخانه هفتمین جایزه جهانی اربعین جهت ارسال عکس، فیلم، سفرنامه، کتاب و فعالان فضای مجازی زائران اربعین حسینی، اعلام فراخوان کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با توجه به ظرفیت معنوی بی‌نظیر و ارزشمند اربعین سید و سالار شهیدان، حسین ابن علی علیه السلام که با راهپیمایی میلیونی شیفتگان آن حضرت از سراسر جهان همراه است، در سال ۱۳۹۳ تصمیم به برگزاری مسابقه‌ای فرا ملی گرفت تا جلوه‌های این رویداد عظیم فرهنگی، دینی و بین‌المللی را به نحوی شایسته به جهانیان معرفی کند.

بر این اساس، دبیرخانه جایزه جهانی اربعین در این سازمان ایجاد شد و نخستین دور این جایزه با موضوع عکس برگزار شد. در پی استقبال گسترده شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از این جایزه، در ادوار بعدی، با افزوده شدن موضوعات فیلم، سفرنامه، فعالان فضای مجازی و کتاب، جایزه جهانی اربعین در ابعاد گسترده تری برگزار شد.

اکنون با استعانت از خداوند متعال و عنایت ویژه سید و سالار شهیدان، دبیرخانه هفتمین دور جایزه جهانی اربعین از روز دوشنبه (۸ دی‌ماه ۱۳۹۹) همزمان با اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین رسما کار خود را آغاز کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی «جایزه جهانی اربعین» به نشانی intlarbaeen.com یا صفحات اجتماعی رسمی این جایزه، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

بنابر اعلام این خبر، مهلت ارسال آثار تا (۱۰ مهرماه) تمدید شده است و آیین اختتامیه هفتمین دوره جایزه جهانی اربعین (۲۵ مهرماه) به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ به دلیل شیوع پاندمی کرونا، آیین اختتامیه به صورت محدود در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار و همچنین، برخط بر روی سایت و صفحه اینستاگرام رسمی جایزه جهانی اربعین پخش خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.