سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی‌های کرونا/ ایران نهمین کشور به لحاظ تعداد مبتلایان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۷ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۷۴۷ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۲۴ هزار و ۳۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

کرونا در جهان

به گزارش قدس آنلاین، همچنین ۱۹۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۹۳۰ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۶۵۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۹ هزار و هند با بیش از ۴۳۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۹,۹۴۶,۷۰۸ ۶۵۶,۳۹۳
۲ هند ۳۲,۷۶۸,۸۸۰ ۴۳۸,۵۹۲
۳ برزیل ۲۰,۷۵۲,۲۸۱ ۵۷۹,۶۴۳
۴ روسیه ۶,۹۰۱,۱۵۲ ۱۸۲,۴۲۹
۵ انگلیس ۶,۷۵۷,۶۵۰ ۱۳۲,۴۸۵
۶ فرانسه ۶,۷۴۶,۲۸۳ ۱۱۴,۳۰۸
۷ ترکیه ۶,۳۶۶,۴۳۸ ۵۶,۴۵۸
۸ آرژانتین ۵,۱۷۸,۸۸۹ ۱۱۱,۶۰۷
۹ ایران ۴,۹۶۰,۷۴۴ ۱۰۷,۱۵۱
۱۰ کلمبیا ۴,۹۰۷,۲۶۴ ۱۲۴,۸۸۳

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۲ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا

نظر شما