«مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در پاسخ به سوالی درباره کشته شدن کودکان افغانستانی در حمله پهپادی به کابل، تلویحا به این کشتار اذعان کرد.

پنتاگون تلویحا کشتار کودکان افغانستانی در حمله پهپادی را تایید کرد

به گزارش قدس آنلاین، عالی‌ترین مقام ارتش آمریکا در کنفرانس خبری شامگاه چهارشنبه (به وقت تهران) به کشته شدن افراد غیرنظامی در حمله پهپادی روز یکشنبه واشنگتن به پایتخت افغانستان تلویحا اذعان کرد.

طبق گزارش وبگاه آمریکایی «هیل»، مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در یک کنفرانس خبری مشترک با «لوید آستین» وزیر دفاع این کشور در ساختمان پنتاگون با سوالی درباره حمله مرگبار پهپادی واشنگن به کابل مواجه شد.

پیش از این مقامات طالبان اعلام کرده بودند، یک پهپاد آمریکایی به خانه‌ای در منطقه خواجه بوغرا در منطقه پانزدهم پلیس کابل حمله کرد که در نتیجه آن ۹ تن از اعضای یک خانواده کشته شدند.

آمریکا پس از این حمله مدعی شد اعضای داعش را مورد هدف قرار داده اما مشخص شد در این حمله ۷ کودک جان باخته‌اند.

به گفته «مسلم شیرزاد» روزنامه‌نگار افغانستانی، در این حمله ۶ کودک، یک مادر، پسر عمو و دو نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش را از دست داده است.

زمرای احمدی ۳۰ ساله، ناصر ۴۰ ساله، ضمیر ۲۰ ساله، فیصل ۱۰ ساله، فرزاد ۹ ساله، آرمین ۴ ساله، بنیامین ۳ ساله، آیت ۲ ساله و سمیه ۲ ساله قربانیان این حمله هستند. زمرای احمدی، متحد نیروهای آمریکایی بود.

طبق گزارش هیل، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد، «حداقل یک نفر که در حمله پهپادی روز یکشنبه ایالات متحده به کابل کشته شد، همکار و تسهیل‌کننده (اقدامات تروریستی) داعش بود اما "تعداد دیگری" هم کشته شدند که هنوز معلوم نیست چه کسانی هستند».

مارک میلی در نشست خبری شامگاه چهارشنبه (به وقت تهران) ضمن دفاع از این حمله پهپادی به کابل اعلام کرد که تحقیقات درباره آن در جریان است.

وی مدعی شد: «ما اطلاعات بسیار خوبی داشتیم که داعش-کی (داعش خراسان) در حال آماده‌سازی یک وسیله نقلیه از نوع خاص در یک مکان خاص است. ما از طریق ابزارهای مختلف آن را زیر نظر داشتیم و همه معیارهای مشارکت برآورده می‌شد. ما از همان سطح سختگیری که سالهاست انجام می‌دهیم، عبور کردیم».

عالی‌ترین مقام نظامی آمریکا ادامه داد: «ما از طُرُق مختلف دیگر می‌دانیم که حداقل یکی از افرادی که کشته شده‌اند از عوامل تسهیل‌کننده داعش بوده است».

مارک میلی تلویحا به کشته شدن غیرنظامیان افغانستانی اذعان کرد و گفت: «آیا دیگران کشته شده‌اند؟ بله، کشته‌های دیگری نیز وجود دارد. آنها چه کسانی هستند، ما نمی‌دانیم. ما سعی خواهیم کرد همه این موارد را متوجه شویم...اما در این مرحله ما فکر می‌کنیم که مراحل (حمله پهپادی) به درستی دنبال شد و این یک حمله درست بود».

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.