وزیر امور خارجه با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای فروش محصولات نفتی خود به مشتریان جدید، گفت: اگر دولت و تجار لبنان سوخت نیاز داشته باشند، ایران آمادگی فروش و ارسال آن را دارد.

آمادگی ایران برای فروش محصولات نفتی به مشتریان جدید

به گزارش قدس آنلاین، در تماس تلفنی جبران باسیل وزیر امور خارجه سابق لبنان با حسین امیرعبداللهیان، وی ضمن تبریک انتخاب وی به سمت وزیر امور خارجه کشورمان، از فروش و ارسال محموله سوخت به مقصد لبنان تشکر و قدردانی کرد.

جبران باسیل با انتقاد از سیاست‌های کسانی که می‌خواهند به مردم لبنان گرسنگی بدهند تا به اهداف سیاسی خود برسند، خواستار گسترش همه جانبه روابط فی‌مابین شد و ضمن انتقال پیام میشل عون برای رییس‌جمهوری کشورمان، در خصوص تحولات منطقه با وزیر امور خارجه به تبادل نظر پرداخت.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای فروش محصولات نفتی خود به مشتریان جدید را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اگر دولت و تجار لبنان باز هم سوخت نیاز داشته باشند، ایران آمادگی فروش و ارسال آن را داشته و تدبیری که رهبر پرافتخار حزب الله برای پایان دادن به این بحران دست ساخته صهیونیست‌ها بر ضد مردم لبنان انجام داد، موید این واقعیت است که مسیر سرافرازی لبنان تنها از اتکا به خود و استفادمهره از سرمایه‌ها و منابع خود می‌گذرد.

وی با اعلام اینکه در حوزه گسترش روابط دوجانبه با لبنان هیچ محدودیتی وجود ندارد، دفاع همیشگی جمهوری اسلامی ایران از دولت، ارتش و مقاومت لبنان را مورد تاکید قرار داد.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.