چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱

شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز کشور به محصولات زیستی و کشاورزی را رفع می‌کنند

دانش بنیان

بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در زیست بوم فناوری و نوآوری فعال هستند که هر یک از حوزه‌های فناوری سهمی متفاوت از این رقم دارند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، حوزه‌های فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی اهمیتی راهبردی برای کشور دارد. ۲۶۹ شرکت دانش‌بنیان در این حوزه‌ها در حال فعالیت هستند و با اتکا به نیروی انسانی کارآمد و خلاق خود محصولات فناورانه تولید می‌کنند.

به عنوان مثال تولید کودهای غنی شده یکی از محصولات دانش بنیانی است که بازدهی زمین های کشاورزی را بالا می برد. پس رفع مشکلات و چالش های شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی می تواند ورود فناوری های جدید به این حوزه را سرعت دهد. توسعه محصولات دانش‌بنیان در این حوزه اثرگذار در تامین امنیت غذایی است.

بنابراین مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری با ارائه ۱۱۰ خدمت از آنها حمایت می‌کند تا محصول فناورانه خود را با سرعت آماده ورود به بازار کنند.

این برنامه حمایتی با توانمند کردن شرکت‌ها، توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان، ارائه خدمات تخصصی بستری را فراهم کرده است تا اهداف اقتصاد مبتنی بر دانش و اقتصاد مقاومتی محقق شود.

معافیت مالیاتی، معافیت از حقوق گمرکی، معافیت از پرداخت حق بیمه قراردادها، امریه نظام وظیفه در شرکت های دانش بنیان، استقرار در کاربری مسکونی ویژه، استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و خدمات مشاوره تنها بخش کوچکی از این حمایت ها است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.