جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴

ایران چند امتیاز دیگر تا صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ می‌خواهد؟

تیم ملی ایران

با توجه به ادوار گذشته جام جهانی و حداقل امتیازها برای صعود به این رویداد بزرگ، تیم ملی ایران شروع خوبی داشته و بعید نیست شاگردان اسکوچیچ صعود زودهنگامی را به قطر تجربه کنند.

به گزارش قدس آنلاین، تیم ملی فوتبال ایران دو دیدار ابتدایی خود در انتخابی جام جهانی را با موفقیت پشت سر گذاشت و حالا به همراه تیم‌های استرالیا و عربستان در مسیر صعود به بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان، ۶ امتیاز ارزشمند را کسب کرده است.

کسب این تعداد امتیازی از دو بازی ابتدایی، موجب برتری شاگردان اسکوچیچ به نسبت مهم‌ترین رقیب ایرانی یعنی کره‌جنوبی شده که در اولین بازی مقابل عمان متوقف شد و دو امتیاز خانگی و ارزشمند را از دست داد. البته شاگردان بنتو در دومین بازی خانگی خود لبنان را با یک گل شکست دادند و با ۴ امتیاز، در رده دوم قرار گرفتند.

اوضاع در ادامه جدول به نفع ایران است. امارات با ۲ امتیاز و سه تیم عراق، ‌سوریه و لبنان یک امتیاز دارند که همین موضوع به افزایش روحیه تیم ملی برای بازی‌های آینده کمک می‌کند.

وضعیت برتر ایران در گروه A به نسبت رقیبان خود مانند کره‌جنوبی، امارات و عراق در حالی است که در گروه مقابل وضعیت از هم اکنون پیچیده شده است؛ به طوری که عربستان و استرالیا با ۶ امتیاز، ژاپن و عمان سه امتیازی را می‌بینند که وضعیت بهتری برای به چالش کشیدن تیم‌های صدرنشین گروه B دارند.

*ایران چطور به برزیل و روسیه رفت؟

با در نظر گرفتن وضعیت کنونی گروه  ایران در این مسابقات تا پایان هفته دوم، می‌توان به دوره گذشته انتخابی جام جهانی به منظور راهیابی با روسیه نگاهی داشت که تیم ملی با بیش‌ترین امتیاز ممکن در آسیا یعنی ۲۲ امتیاز (۷۳ درصد امتیازها) راهی جام جهانی شد. تیم ملی برای قطعی کردن صعود خود به این رقابت‌ها به ۱۸ امتیاز (۶۰ درصد امتیازهای ممکن) احتیاج داشت که به لطف شکست دادن ازبکستان، ۲۰ امتیازی شد و به عنوان دومین تیم جهان (بعد از برزیل) از گروهش صعود کرد.

در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز که در دو گروه پنچ تیمی (یک تیم کم‌تر از دوره فعلی) برگزار شد، تیم ملی ایران با کسب ۱۶ امتیاز (۶۶ درصد امتیازها) و در هفته پایانی صعودش را قطعی کرد که به علت از دست دادن امتیاز برخی از بازی‌ها از جمله متحمل شدن دو شکست مقابل لبنان و ازبکستان بود.

با توجه یکسان بودن شرایط و تعداد تیم‌های دوره کنونی انتخابی جام جهانی با دوره گذشته، تیم ملی در این دوره هم برای صدرنشینی احتمالی، به این تعداد امتیاز احتیاج خواهد داشت. در واقع شاگردان اسکوچیچ که تاکنون ۶ امتیاز را به دست آورده‌اند، در ۸ دیدار باقی مانده خود که شامل ۲۴ امتیاز می‌شود، به حداقل ۱۲ امتیاز نیاز دارند که با توجه به اعتماد به نفس موجود در تیم ملی و همین‌طور همت و تلاش کادرفنی، مدیریتی و برگزاری ۴ دیدار از این مسابقات در خانه غیرممکن نیست.

حتی در چند هفته گذشته کارشناسان بسیار و همین‌طور برخی از بازیکنان تیم ملی عنوان کرده‌اند که ایران بهترین تیم آسیاست و باید اهداف بزرگ‌تری را پیش روی خود داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.