شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲

همسرآزاری وکودک آزاری بیشترین موضوع تماس با اورژانس اجتماعی اشنویه است

رییس اداره بهزیستی اشنویه

رییس اداره بهزیستی اشنویه گفت: همسرآزاری و کودک آزاری بیشترین موضوع تماس‌ با اورژانس اجتماعی این شهرستان از ابتدای سال تاکنون بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، فخرالدین پنهانی اظهار داشت: بررسی کارشناسان بهزیستی نشان می‌دهد که علت بیشتر این آزارها نیز فقر، اعتیاد و مشکلات اقتصادی و فرهنگی است.

وی اضافه کرد: امسال ۶۰ نفر به صورت تلفنی با اورژانس اجتماعی این شهرستان تماس گرفته اند که از این تعداد برای ۱۲ فقره، پرونده اختلافات حاد خانوادگی، کودک آزاری و معلول آزاری تشکیل و اقدامات قانونی لازم در مورد آنها صورت گرفت.

رییس اداره بهزیستی اشنویه با بیان اینکه حذف آسیب‌های اجتماعی امکان‌پذیر نیست، افزود: ویژگی این مرکز مداخله روانی و اجتماعی قبل از مداخله‌های انتظامی و قضایی است و اورژانس اجتماعی برای ارایه خدمات بهتر به افراد آسیب‌دیده و ارتباط منسجم با خانواده‌های افراد آسیب‌دیده فعالیت می‌کند.

پنهانی گفت: سه روانشناس و ۲ مددکار اجتماعی در راستای پیشگیری و مداخله در بحران‌های اجتماعی در این شهرستان هم اکنون در قالب اورژانس اجتماعی با بهزیستی همکاری دارند.

وی با بیان اینکه مرکز اورژانس اجتماعی این شهرستان به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است، ادامه داد: این مرکز با هدف مداخله در بحران‌های فردی، اجتماعی و خانوادگی راه اندازی شده و خودکشی، همسرآزاری و کودک‌آزاری از آسیب‌هایی است که شهروندان می‌توانند مصادیق آن را از طریق تلفن ۱۲۳ گزارش دهند تا خاطیان شناسایی و برای مشاوره و درمان به اورژانس اجتماعی انتقال داده شوند.

 اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های مداخله‌ای با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود که خدمات خود را از طریق خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی عرضه کرده و در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله می‌کند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.